Musk ve Palmer, Savaşa Devam Ediyor

Stevedanews


Milyarder iş adamı Elon Musk ve Dogecoin (DOGE) kurucu ortağı Jackson Palmer, Palmer’ın basit bir Python komut dosyasıyla Twitter botlarını kaldırabileceği iddiası üzerine sosyal medyada savaşa kilitlendi.

Avustralyalı Palmer bir röportajda, senaryosunun, kullanıcıların tehlikeye karşı dikkatli olmaları gerektiğini belirtmenin bir yolu olarak, dolandırıcılık tweet’lerine yanıtları otomatik bir şekilde tweetleyebildiğini söyledi. 30 Mayıs’ta Crikey haber kaynağına Musk’ın senaryoyu almak için ulaştığını; ancak milyarderin teknik bilgisinin kadar yetersiz olduğunu ve onu nasıl çalıştıracağını bilmediğini iddia etti.

“Elon o senaryoyu almak için bana ulaştı ve kodlamadan anladığı kadar iyi anlamadığı çok çabuk anlaşıldı.”

Palmer, bir yıl önce SpaceX‘in kurucusuna; “bir gün vaat ettiğini yerine getirebileceği umuduyla bir vizyon satan, ancak bunu bilmeyen” bir “dolandırıcı” dediğini anlattı.

Musk, yorumları kötü bir şekilde algıladı ve 31 Mayıs’ta Twitter’da Palmer’a ateş püskürdü. Palmer’ın kodunun Twitter bot sorununu çözme vaadini yerine getiremeyeceğini öne sürerek; “Çocuklarım 12 yaşındayken daha iyi kod yazdı” diye ekledi.

“Yanlış bir şekilde Python pasajınızın botlardan kurtulduğunu iddia ettiniz. Tamam dostum, o zaman dünyayla paylaş…”

Palmer’a senaryoyu herkese açık hale getirmesi için meydan okudu, bu da onun kodlarını daha fazla incelemeye açacak. Palmer henüz bunu yapmadı.

17 Mayıs’ta Musk, Twitter CEO’su Parag Agrawal platform kullanıcılarının %5’inden daha azının bot olduğuna dair kanıt göstermedikçe Twitter’ı satın alma anlaşmasının “ilerleyemeyeceğini” tweetledi.

Palmer’ın Musk ile olan ilişkisi, Musk’ın Twitter’ı gerçekten elde etmekten ziyade yok etmeyi amaçladığını iddia ettiği Crikey ile yaptığı röportaj sırasında çok açıktı. Musk’ın aslında sadece “çok daha düşük bir fiyata yeryerle bir etmek istiyor ve bence yaptığı şey bu” dedi.

Musk ve Palmer arasındaki tartışma, Musk’ın SpaceX’in 29 Mayıs’ta uzay araştırma şirketinden gelen mallar için ödeme olarak DOGE’yi kabul edeceğini açıklamasından sadece iki gün sonra geldi.Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap