Milli Eğitim Bakanından Önemli Açıklama! Eğitimde Metaverse Dönemi Başlıyor

Milli Eğitim Bakanından Önemli Açıklama! Eğitimde Metaverse Dönemi Başlıyor


Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, eğitim’deki son çalışmalar ve metaverse ile ilgili bir takım açıklamalarda bulundu.

Metaverse kavramı hayatımızın pek çok alanında karşımıza çıkmaya başladı. Öyle ki bu alanlardan bir tanesi de eğitim öğretim oluyor. Bugüne kadar metaverse üzerinden dersler, toplantılar yapıldığına şahit olduk.

Peki metaverse kavramı eğitim öğretim hayatımıza tam anlamıyla dahil olabilir mi? Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, eğitimdeki son çalışmalar ve metaverse ile ilgili bir takım açıklamalarda bulundu.

Eğitimde Metaverse Dönemi Başlıyor

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yaptığı son açıklamalarla birlikte eğitimdeki son çalışmalar hakkında bilgi verdi. Bakan Özer, açıklamalarında geleceğin teknolojisi metaverse geçiş için okullardaki altyapının hazırlanmaya başlandığını söylerken, Matematikte öğretme yaklaşımını değiştirmeye çalıştıklarını belirtti.

Bakan Özer, açıklamalarının devamında şu ifadelere yer verdi;

Eğitimin ilk kademelerinde çok somut, daha sonra gittikçe soyutlaşan ama hayatla ilişkisi hiç kopmayan bir matematik yaklaşımı tasarlıyoruz. Mesela ilkokul aşamasında matematik bir oyun tarzında farklı etkinliklerle öğrenilecek şekilde. Ortaokuldan liseye doğru matematik zenginleştirici ortamların sağlandığı yaklaşımlar olacak.

kripto haberleri

Çalışmalar Devam Ediyor

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, eğitimin Metaverse evrenine dahil olması için çabaladıklarını ve bu alandaki çalışmalarının hali hazırda devam ettiğini söyledi.

Bakan Özer, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;

Özellikle sanal gerçeklikle ilgili mesleki eğitim için çalışmalara başlanmıştı. Özellikle iş sağlığı ve güvenliği açısından riskli alanlarda dünyada mesleki eğitim artırılmış sanal gerçekliğe geçti.

Biz de onun aynısını mesleki eğitime uygulayacağız. Mesela kaynakçılık alanında, madencilik alanında uygulamaya başladık. Artırılmış sanal gerçeklik ile ilgili sıkıntımız özel teşebbüslerimiz, sektörümüz çok güçlü değil.

Artırılmış sanal gerçeklikle ilgili alt yapıyı kurma geliştirme, dijital ile içerikler oluşturma ile ilgili çalışmaları yoğunlaştırdık. Eğitim için de Metaverse ile ilgili çalışmalar devam ediyor.kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap