Metaverse 2022 Yükselmesi Beklenen Coinler!

Metaverse 2022 Yükselmesi Beklenen Coinler!


Geçtiğimiz yılın sonundan bu yana metaverse hakkında sayısız proje ortaya çıktı, onlarca dev şirket metaverse planlarını açıkladı. Kripto paralar bu konuda daha avantajlı çünkü uzun süredir metaverse odaklı çalışmalar bu sektörde devam ediyor. Nitekim web2’nin dev şirketleri de bazı kripto tabanlı platformlarla iş ilişkileri kurmaya başladı.

Metaverse Coinler

Yazının hazırlandığı tarih itibariyle metaverse odaklı 222 farklı kripto para bulunuyor. Bunların birçoğu metaverse gündemde fazlasıyla yer ettiği için mevcut hype’tan faydalanmaya çalışanlar. Piyasa değeri 20 milyon doların altında olan projelerin her zaman çok daha büyük riske sahip olduğunu unutmamak gerekiyor.

Metaverse coinler listesinin başında uzun süredir Decentraland (MANA) ve SAND geliyordu. Ancak BAYC NFT’lerinin tokeni ApeCoin’in piyasalara girmesiyle birlikte kral metaverse coin değişti. Piyasa değerine göre en büyük metaverse altcoin 4,12 milyar dolarla ApeCoin (APE) oldu.

2022 Yükselmesi Beklenen Coinler

Yatırımcılar piyasa değeri 20 milyon doların altında olan metaverse coinlerden 10-20 kat fazla kazanç elde edebilir. Aynı şekilde tüm paralarının %90’dan fazlasını da kaybetme riskini göze almaları gerekiyor. Eğer daha az risk almak istiyorsanız, kendini ispatlamış ve topluluğunu oluşturmuş projelere odaklanmak daha avantajlı olacaktır.

Yuga Labs şirketinin arkasında olduğu ApeCoin (APE), BAYC gibi rekor seviyede satılan NFT koleksiyonlarının desteğini arkasına alıyor. BAYC ve Yuga Labs tarafından satın alınan diğer koleksiyonların hedef kitlesi kripto para balinaları, ünlüler ve şirketlerdir. Coinbase tarafından BAYC için çekilecek film serisinden tutun da yakında açıklanması beklenen metaverse arazi satışlarına kadar ApeCoin’i besleyen çok fazla haber akışı var. 2022 yılında ApeCoin, ATH bölgesi olan 40 doları yeniden görebilir.

ApeCoin hayatımıza girene kadar metaverse odaklı en büyük kripto para projesi Decentraland (MANA)’dı. Piyasa değerine göre ikinci en büyük metaverse coin olan MANA yazı hazırlandığı sırada 2 dolardan alıcı buluyor. Bitcoin’in toparlandığı (46.000 dolar+) senaryoda fiyatı hızla 3 dolara çıkabilir.

Listenin devamı uzun ancak en popülerleri şunlardı; The Sandbox (SAND), Theta Network (THETA), Axie Infinity (AXS), Stacks (STX), Enjin Coin (ENJ), WAX (WAXP), Render Token (RNDR), CEEK VR (CEEK) ve Illuvium (ILV) tüm bunlar 330 milyon dolar piyasa değerini aşan, yoğun talep gören projelerdir.

kripto haberleri

Metaverse odaklı kripto paraların toplam piyasa değeri 28,9 milyar doların üzerinde bulunuyor. Son 24 saatte bu coinler 4,5 milyar dolarlık işlem hacmine ulaştı.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap