Merkeziyetsiz Finans Protokolü, Inverse Finance Hack’lendi

Merkeziyetsiz Finans Protokolü, Inverse Finance Hack’lendiTRBinance %20 İndirim

TRBinance %20 İndirim

Borç verme üzerine odaklanmış merkezi olmayan bir finans protokolü olan Inverse Finance, kısa bir süre önce hack saldırısına uğradı. Platform, bu saldırıda 15 milyon dolar civarında bir varlığı bilgisayar korsanlarına kaptırdı.

Inverse Finance, Saldırıda 15 Milyon Dolar Kaybetti

Inverse Finance protokolüne yapılan bu saldırı ilk olarak blockchain analitik firması olan PeckShield tarafından bildirildi. Inverse Finance, bugün sabah saatlerinde bir tweet’te durumu kabul etti ve “Şu anda durumu ele alıyoruz, lütfen resmi bir duyuru bekleyin.” dedi. Benzer bir mesaj da yine protokolün yönetim yapısı olan InverseDAO için Discord sunucusunda yayınlandı.

Blockchain üzerinden elde edilen verilere göre saldırının TSİ ile gece 3 sularında yaşandığı açıklandı. Kaybedilen fonlar ETH, WBTC ve DAI cinsinden oluşuyor. Öte yandan diğer blok zinciri verileri, istismar edilen ETH varlıklarının bir kısmının, istismarın meydana geldiği bir saat içinde Ethereum ağındaki popüler bir işlem karıştırıcısı olan Tornado Cash’e gönderildiğini gösteriyor. Saldırganlar bu şekilde izlerini kaybettirmeye çalışacaklar.
kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap