Meme Coin’de Dev Yakım Sonrası Ralli Beklentisi Arttı!

Shiba Inu


Shiba Inu

Shiba Inu (SHIB) yakımlarını yakından takip eden bir takipçi tarafından paylaşılan bilgiye göre 497 farklı işlemde 667 milyon dolar değerinde 22,2 milyar SHIB token’ı yakıldı. Shiba Inu geliştiricileri, Ryoshi Vision ile bir ortaklık kurdu ve nisan ayında Shiburn adını taşıyan bir yakma mekanizması duyurdu. Bu mekanizma, ShibaSwap değişim platformunda protokolün yerel SHIB token’ları yakan topluluk üyelerini ödüllendirmekte.

kripto haberlerikripto haberleri

SHIB Yakım Mekanizması

Son 24 saatte yakılan oran %43,73’te yer alıyordu ve 410.364.582.740.177 token’a tekabül ediyordu.

Meme coin, mevcut arzın bir kısmının bir “yakma adresine” veya “ölü cüzdan” olan “sıfır adrese” gönderilmesiyle yakılır ve böylece dolaşımdan kaldırılır. Bu adrese gönderilen kripto varlıklar, bu cüzdanların özel anahtarı kimse tarafından kullanılamadığı için geri alınamaz.

Son zamanlarda, Terraform Labs topluluk havuzunda yaklaşık 1 milyar UST (kabaca 690 milyon dolar) yakmayı ve mevcut LUNA‘nın Temel Havuzunu 100 milyona çıkarmayı teklif etti, bu da coin çıkarma kapasitesini 1 milyar doların üzerine çıkardı.

Bu, UST’nin sistemden çıkışını hızlandırmaya yardımcı olacak, böylece LUNA’nın fiyatını aşağı çekerken onu sabit noktasına geri itecek. Yanan token’lar, hisselerini geri satın alan bir şirkete benzer olabilir. Şirket bu şekilde hissedarlarına “değerini geri verir”. Kripto projeleri, aynı hedefe ulaşmak için token’larını yakar.

Shiba Inu (SHIB) Fiyatı Düşüyor

Dünyanın en büyük ikinci meme coin‘i olan Shiba Inu, devam eden pazar düşüşünün ardından Mayıs ayında dramatik bir düşüş yaşadı. Mayıs ayının ilk haftasında meme coin %60’ın üzerinde değer kaybetti.

Göstergelere göre SHIB kısa vadede olası herhangi bir sıçramadan önce 0.000017 doları yeniden test etmesi muhtemel görünüyor. Bu arada, Shib’in günlük göreli güç endeksi (RSI), kısa vadeli bir toparlanmayı daha da hızlandıran aşırı satım bölgesi olan 30’un altına düştü.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap