MasterCard Yöneticisi, Kriptonun Kitlesel Kabulüne İyimser Yaklaşıyor

Stevedanews


Geleceğe dönük şirketler, yöneticiler ve yatırımcılar, mevcut piyasa duyarlılığına rağmen kripto endüstrisi için uzun vadeli beklentiler konusunda iyimser kalmaya devam ediyor.

MasterCard’ın yeni ürün geliştirme ve inovasyondan sorumlu Başkan Yardımcısı Harold Bossé, kripto varlıklarının ve blok zinciri teknolojisinin toplu olarak benimsenmesinin er ya da geç gerçekleşeceğine inanıyor.

Dün bir blok zinciri web seminerinde konuşan Bossé, raporlara göre bugün dünya çapında kripto varlıkları tüketen ve gönderen milyonlarca insan olduğunu belirtti:

“Onlar erken benimseyenler ve yeni benimseyenler; ancak kitle pazarlarına geçtik [ve] bu, finansal kurumların alana girmesi için çok önemli bir yön olacak.”

Kriptoyu bekleyen zorluklar

Kriptoların ana akım haline gelmesinden önce üstesinden gelinmesi gereken bir takım zorluklar olduğunu belirtti. Üst yönetim anlayışı eksikliği, ölçeklenebilirlik, maliyet ve hız ile ilgili ticari gerekçe ve düzenleyici endişeler bunların arasında yer alıyor.

Kendisinden önceki pek çok kişi gibi, Bossé kripto endüstrisinin mevcut durumunu internetin ilk günleriyle karşılaştırdı. “İnternetin gelişini düşünün; Kimse Amazon’un bir konsept olabileceğini düşünmüyordu; fakat Amazon’un çalışması için internete ihtiyacınız var” dedi ve ekledi:

“Aynı durumdayız: İnsanların hayatlarını nasıl dönüştürebiliriz ve demografik bilgilere veya öncelikle blockchain hakkında düşünmeyen; ancak iş sorunlarını düşünen insan gruplarına nasıl gireriz?”

MasterCard, kripto destekli kredi hizmetleri ve son zamanlarda NFT ve Metaverse ticari markalarının tescili ile kripto sektörüne ilgi göstermekte.

Bitcoin ve Ethereum gibi büyük kripto para ağları birkaç tane çok net sorunu çözüyor. BTC için uluslararası sınırlar arasında neredeyse anında, düşük maliyetli para transferi ve ETH için merkezi olmayan bir uygulama ve akıllı sözleşme Web3 ekonomisi. Son birkaç yılda ortaya çıkan çok sayıda kripto projesi için başka birçok proje var; ancak yalnızca en güçlü olanlar hayatta kalacak.

Yorumlar, uzun süreli bir ayı piyasasının başlangıcı gibi görünen kripto para birimlerinin düşmeye devam etmesiyle geliyor.Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap