Maske kalktı müzik yasağı devam

Maske kalktı müzik yasağı devam


Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, kapalı mekânlardaki maske kullanma zorunluluğunun tümüyle kaldırıldığını duyurdu; “Sadece toplu taşıma araçları ile sağlık kuruluşlarında maske uygulamasına vakalar binin altına düşene kadar bir müddet daha devam edilecektir” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni Koronavirüs kararlarını açıkladığı toplantıda, saat 00.00’dan sonra uygulanan müzik yasağına ise değinmedi.

Koronavirüs Bilim Kurulu, saat 12:30’da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplanmıştı. Bakan Koca’nın “en önemlilerinden biri” dediği ve maske kullanımı konusu dahil olmak üzere pek çok tedbirin ele alındığı Bilim Kurulu toplantısı 2 saati aşkın sürdü. Toplantının ardından bilim kurulu Beştepe’ye gitti. Açıklama Erdoğan’ın Koronavirüs Bilim Kurulu üyelerine “maskeleri çıkaralım” demesiyle başladı. İlk sözü alan Bakan Koca, Koronavirüs vaka sayısındaki düşüşe dikkati çekti. Ardından sözü alan Erdoğan, bilim kurulunun aldığı kararları duyururken, müzik saati kısıtlamasına ilişkin olarak bir bilgi vermedi.

Erdoğan şöyle konuştu:”Bilim kurulumuzun önerisi ileri yaşlardaki kişiler ile kronik hastalığı , hastalık şüphesi  ve riskli gruplarla teması olanların maske kullanmaya devam etmeleri yönündedir. Yine bilim kurulumuz kronik hastalığı olan ve yaşlılar başta olmak üzere salgına karşı en büyük kozumuz olan aşıların özellikle hatırlatma dozlarını ihmal etmemelerini de önermektedir.”

T24

!function(f,b,e,v,n,t,s)
{if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod?
n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)};
if(!f._fbq)f._fbq=n;n.push=n;n.loaded=!0;n.version=’2.0′;
n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0;
t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0];
s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window,document,’script’,
‘https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js’);
fbq(‘init’, ‘226201484792800’);
fbq(‘track’, ‘PageView’);Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap