MakeMyTrip, Hindistan’ın Turizm Destinasyonlarını NFT’ye Çevirdi

Stevedanews


Hintli seyahat şirketi MakeMyTrip, Hindistan’daki turistik destinasyonlardan oluşan bir takas edilemeyen token (NFT) koleksiyonu başlattı ve NFT alanına adım atan ilk Hint seyahat markası oldu.

Şirket, “Virtual Vacations!” adlı NFT koleksiyonunun, “Hindistan’ın en iyi seyahat yerlerinden bazılarının sürekli değişen bir meta-dünya görüşünü” hayata geçirmeyi hedeflediğini söyledi.

Her NFT, Hindistan’ın en beğenilen seyahat destinasyonlarının görüntülerini içeriyor.

MakeMyTrip, Hindistan’da sürdürülebilir turizmi teşvik etmeye odaklanan projeleri desteklemek için NFT’lerin satışından elde edilen geliri aktaracak.

NFT’ler turizm dünyasında popülerlik kazanıyor ve “NFticket”in açık artırmada 1 milyon ABD dolarına satıldığı ve muhtemelen ticari havacılık tarihinde satılan en değerli bilet olduğu bildirildi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Hockenheimring Yarış Pisti Animoca Brands’in REVV Ekosistemine Katılıyor

NFticket, İspanyol havayolu Air Europa ile seyahat endüstrisi için blok zinciri tabanlı bir dağıtım protokolü oluşturan bir İspanyol şirketi olan TravelX arasındaki bir işbirliğidir. NFT aynı zamanda çağdaş sanatçı Carlos Betancourt‘un bir sanat eserinin mülkiyetini de veriyor.kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap