Madencilik devi şirket Marathon: Bitcoin satışı yapabiliriz

bitcoin-btc


Nasdaq borsasında listelenen şirketlerden, dünyanın en büyük Bitvoin madencilik firması olan ve elinde 10 bine yakın Bitcoimn tutan Marathon Digital’dan “Satış yapabiliriz” açıklaması geldi.

“Kısa vadede düşünmüyoruz”

Şirketin finans yöneticisi olan Hugh Gallagher, kazanç toplantısında verdiği bilgide “İleriki dönemde bilanço yönetimi ya da kurumsal hedefler amaçlı olarak Bitcoin alımı ya da satışı yapabileceklerini belirtti. Gallagher, kesin bir satış yapma kararları olmadığını ve bunu en azından kısa vadede düşünmediklerini de sözlerine ekledi:

“Açıkçası bunu (satış işlemi) kısa vadede düşünmüyoruz. Finansal kaynak bulma konusunda diğer seçeneklere de bakıyoruz. Bunlar arasında kredi alma, ekipman finansmanı ve yeni çıkarılan hisselerin ikinci el piyasada satılması da bulunuyor”

Gallagher ayrıca, yılın geri kalanındaki ihtiyaçları için yaklaşık 500 milyon dolarlık bir kaynağa ihtiyaçları olduğunu da belirtti. Şirketin, büyüme plânları çerçevesinde yeni cihaz alımları yapmak istediği de biliniyor.

En son Ekim 2020’de satmıştı

Las Vegas merkezli şirket son Bitcoin satışını 2020 yılının Ekim ayında yapmıştı ve o dönemden bu yana çıkardığı Bitcoin’leri elinde tutuyor ve biriktiriyor. Kazanç toplantısında yapılan açıklamada ayrıca şirketin elinde 366 milyon dolar değerde 9673 Bitcoin olduğu bilgisi de verildi.

Uzmanlar, Marathon’un finans kaynağı bulmak için Bitcoin satmasının şirket ve hissedarlar için en iyi yol olduğunu, çünkü bu şekildeki bir satışın, kaynak bulmak için en ucuz seçenek olacağını belirtiyorlar.

Kazanç toplantısında ayrıca Marathon’un elindeki nakit para miktarının 118 milyon dolar olduğu ve şirketin 2023 yılı başına kadar saniyede 23.3 exahash’lik madencilik gücüne sahip olma hedefinde olduğu açıklandı.

Rakip Riot Blockchain satmıştı

Marathon’un rakiplerinden olan ve yine en büyük madencilik şirketlerinden biri konumundaki Riot Blockchain de, Nisan ayında 10 milyon dolar, Mart ayında ise 9.4 milyon dolarlık Bitcoin satışı yapmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
kripto haberlerikripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap