LUNA’daki yüzde 95’lik düşüş öncesi alım yaptılar

LUNA’daki yüzde 95’lik düşüş öncesi alım yaptılar


Kripto para odaklı hedge fonu Arca’nın hafta sonu, LUNA’da büyük çöküş başlamadan önce alım yaptığı ortaya çıktı.

Yönetimi altında 500 milyon dolarlık varlık bulunan Arca’nın CEO’su Rayne Steinberg, dün yatırımcılara gönderdiği notta, LUNA’nın şirketin Dijital Varlık Fonu’nda bulunan ana yatırımlardan olduğu, UST’nin de Dijital Getiri Fonu’nda bulunduğu ve kullanılmaya devam edildiğini belirtti.

Arca, hafta sonu, UST’nin düşüş yaşamaya başlaması sonrası yapılan şirket içi analizde dolara karşı değerin korunacağı sonucuna varıldığını ve bunun da LUNA’da büyük bir satın alma fırsatı sunduğuna dair güven sağladığını ifade etti. Böylece Arca, hafta sonu boyunca getiri fonunda UST pozisyonunu sürdürürken LUNA almaya başladı. Kripto para, o günlerde 60 dolar civarında işlem görüyordu. Bugün 1 doların da altına geriledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – LUNA kurucusu, başarısız olan bir başka projenin de kurucusu çıktı

Şirket, pazartesi günü UST fiyatının 0.63 dolara düşmesiyle acil bir yatırım ve risk komitesi toplantısı gerçekleştirdi. Bu toplantının ardından yine UST’de 1 dolara ulaşılacağı çıkarımıyla hareket etmeye devam edildi.

Son olarak LUNA’nın toparlanıp büyümeye devam edeceğine olan inancın yüksek olduğu, şirketin uzun vadeli plan doğrultusunda ilerlediği vurgulandı. Steinberg, 2008/2009’dan son yıllardaki SUSHI ve LEO (Bitfinex) olaylarına kadar, sancılı süreçlerde önemli deneyim sahibi olduklarının altını çizerek “Başkaları korkarken alım yaptığımız bu fırsatları memnuniyetle karşılıyoruz.” dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
kripto haberlerikripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap