Luna Vakfı’nın Bir Adrese 1,1 Milyar Dolar Değerinde BTC Gönderdiği BildirildiWuBlockchain’in bildirdiğine göre, Luna projesinin arkasındaki vakfın 50tv4q ile biten başka bir isimsiz adrese 1,1 milyar dolar değerinde BTC gönderdiği bildirildi.

Luna Foundation daha önce Bitcoin rezervleri için 2,2 milyar dolar topladığını açıklamıştı. Cüzdan aslında vakfa aitse, toplanan fonların %50’sini zaten içeriyor. Fonların diğer kısmının aynı cüzdana mı yoksa başka bir adrese mi aktarılacağı henüz belli değil.

Terra‘nın (LUNA) kurucusu, Luna Foundation Guard‘ın ağın arkasındaki UST stabilcoin için ayrı bir Bitcoin rezervi oluşturmak amacıyla başarıyla 2,2 milyar dolar topladığını açıkladı. Özel bir satış turuyla 1 milyar dolar toplandı.

Yakın zamanda U.Today, vakfın günde 125 milyon dolarlık büyük miktarda BTC satın alma planını paylaştı. Satın alınan fonların toplam hacmi açıklanmadı; ancak büyük olasılıkla 2,2 milyar dolara yakın olacak.

Kral kripto para biriminin fiyatının 45.000 dolara yükselmesi ve BTC’nin bir aydan fazla kaldığı yükselen aralığın güçlü direnç çizgisine ulaşması gibi bir eğilime piyasaların olumlu tepki verdiği varsayılıyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Avrupa Birliği, Unhosted Cüzdanları Mercek Altına Alıyor

Yazım esnasında, Bitcoin 44.575 dolardan işlem görüyor ve henüz bu noktayı kıramıyor. Bu da kripto para birimini aralıktan çıkarmak için yeterli satın alma gücünün olmadığını gösteriyor. Hacim göstergesine göre hafta sonu hacmi ne yazık ki hafta içi ortalama işlem hacminden önemli ölçüde düşük.

Bize destek olun

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap