LUNA neden düşüyor? UST’den önce 1 dolar oldu!

LUNA neden düşüyor? UST’den önce 1 dolar oldu!


Algoritmik sabit coin’i UST’yi desteklemek amacıyla Mart ayında Bitcoin almaya başlayan ve 10 milyar dolarlık hedef koyan LUNA Vakfı’nın desteklediği Terra Luna’yı Bitcoin de kurtaramadı.

Terralabs kurucusu ve LUNA Vakfı CEO’su Do Kwon’un yeni çözüm plânı açıklamasına rağmen Terra zincirinin kripto parası olan LUNA’dakiçöküş rekor seviyelere ulaştı.

UST’den önce 1 doları gördü

Son 48 saatte çok ciddi düşüşler yaşayan LUNA bu sabah saatlerinde önce 10 doların altını gördü. Gittikçe dibe batan LUNA, TSİ 16 civarı 1 doların altına da indi. 0.81 doları gören kripto para, daha sonra ise yeniden 1 doların üzerine çıktı. ABD dolarına olan dengesiyle bilinen UST’nin 1 dolara ulaşması beklenirken, sadece birkaç ay önce 90 dolar olan LINA’nın 1 doların altına inmesi, çöküşün büyüklüğünü göstermesi açısından önemli…

Algoritmik sabit coin UST ise 0.20 dolara kadar indi.

Do Kwon’un plânı da yetmedi

LUNA Vakfı CEO’su Do Kwon da çöküşün ardından kurtarma plânı açıkladı. Açıklamanın ardından Bitcoin bile olumlu etkilendi ve 32 bin dolara çıktı ancak bu yükseliş de uzun sürmedi. Açıklamadan birkaç saat sonra hem LUNA hem de UST’deki düşüşler daha da sertleşti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
kripto haberlerikripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap