LUNA kurucusu Kwon’dan beklenen açıklama geldi

LUNA kurucusu Kwon'dan beklenen açıklama geldi


Terraform Labs CEO’su Do Kwon, algoritmik sabit coin UST’nin ABD dolarıyla yeniden dengelenmesini sağlamak için oluşturduğu yeni plânı açıkladı.

Kwon, Twitter hesabından attığı bir dizi tweet ile Terra topluluğunun son 72 saatte yaşadıklarının ne kadar zor olduğunu bildiğini ve sorunları çözmek için herkesle çalışmaya hazır olduğunu belirtti. Kwon’un açıkladığı plânın ana bölümünü ise token oluşturma kapasitesini artırmak oluşturuyor:

“Her şeyden önce yapılması gereken, çıkış yapmak isteyen UST arzının yok olmasını sağlamaktır. İşte o zaman UST yeniden dengesini bulacaktır. Bunun başka yolu yok.

Tedarik mekanizmasının arzı yok etmesine yardımcı olmak için birkaç önlem önerdik.

İlk olarak, temel havuzdan çekim miktarını 50 milyon dolardan 100 milyon dolara çıkarma önerisi olan topluluk 1164 teklifini onaylıyoruz. Bu durum havuz iyileştirme bloklarını 36’dan 18’e düşürecek ve bu sayede token oluşturma kapasitesi 293 milyon dolardan yaklaşık 1 milyar 200 milyon dolara yükselecek”

“Dış sermaye sokmak için çalışıyoruz”

Dolayısıyla topluluktan gelen, “Her gün oluşturulan LUNA sayısını artırma teklifi” kabul edilecek. Bu sayede sistemden UST çıkarmak isteyen kullanıcıların önü açılacak.

Bu çözümün LUNA ve UST tutanlara maliyetli olacağını da dile getiren Kwon, “Ekosisteme dışarıdan daha fazla sermaye sokmak ve UST üzerinde baskı oluşturan arzı azaltmak için çeşitli seçenekleri araştırmaya devam ediyoruz.” dedi.

Kwon son olarak, UST’nin teminatlandırılabilmesi için yeniden tasarlanacağını da sözlerine ekledi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
kripto haberlerikripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap