LUNA kurucusu Do Kwon’dan ‘fork’ önerisi: Oylamaya sunulacak

LUNA kurucusu Kwon'dan beklenen açıklama geldi


Terra (Luna) kurucusu Do Kwon, Terra’yı fork’lamayı (çatallamayı) resmen önerdi. Öneri, yönetim oylamasına sunulacak ve buradan geçerse, çatallama süreci, belirlenen zaman çizelgesine göre yürütülecek.

“Terra, UST’den daha fazlasıdır” diyen Kwon, UST’nin başarısızlığını bir kere daha Ethereum’un 2016’da yaşadığı DAO hack olayına vurgu yaparak “Terra’nın DAO hack anı” olarak nitelendirdi.

Yeni zincir oluşturulacak, eski zincir “Terra Classic” olacak

Oylama geçer, çatallanma başarılı olursa, yeni bir zincir oluşturulacak. Eski zincir, “Terra Classic” ve token’ı ise “Luna Classic – LUNC” olarak adlandırılacak. Yeni zincir ise “Terra” adı ile yoluna devam edecek. Token’ın ismi de “Luna – LUNA” olacak.

Yeni zincirle birlikte piyasaya sürülecek olan LUNA’lar, Luna Classic stake edenlere, Luna Classic ve UST sahiplerine, Terra Classic geliştiricilerine airdrop yoluyla ücretsiz şekilde gönderilecek.

Çatallanma önerisi, Türkiye saatine göre yarın oylamaya sunulacak. Yeni ağın ise 27 Mayıs’ta yayına alınması hedefleniyor.

Kwon, konuya ilişkin açıklamasında, “Terra topluluğu ailem gibi. Ne kadar zor olursa olsun, her zaman burada olacağım. Birlikte tekrar inşa edelim.” dedi.

Diğer önerileri dinlemedi

Kwon, Binance CEO’su Changpeng Zhao başta olmak üzere sektörün birçok önemli isminden gelen, Terra’yı çatallamak yerine, LUNA yakılması gerektiği önerilerini dinlemedi. Zhao, “Terra ekibi tarafından LUNA/UST olayının ele alınışını (ya da hiç alınmayışını) görünce hayal kırıklığına uğradım. Ağı yeniden inşa etmeleri ve oluşturulan LUNA’ları yakmaları için ekipleriyle iletişime geçtik ancak pozitif geri dönüş bir yana, neredeyse hiçbir geri dönüş alamadık.” demişti.

Ayrıntılar geliyor…

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
kripto haberlerikripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap