LUNA için Güney Koreli borsalar da harekete geçti

LUNA için Güney Koreli borsalar da harekete geçti


LUNA ve UST’deki hareketler, Güney Kore borsalarını da harekete geçirdi. Ülkenin en büyük borsası olan Upbit konuyla ilgili açıklama yaptı ve durumu yakından takip ettiğini, işlem desteğine devam edilip edilmeyeceği kararının ise detaylı bir araştırmanın ardından verileceğini bildirdi. Ancak borsanın LUNA’yı liste dışı bırakmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Upbit’ten konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Upbit, UST’de yaşananları yakından gözlemlemektedir. Dolara olan 1’e 1 bağlılık hala sağlanamamıştır. Bu durum, LUNA yatırımcılarının beklenmedik mali kayıplar yaşamalarına sebep olabilir” denildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – UST olayında büyük iddia: “952 milyon dolar kazandı”

Bitstamp askıya aldı

Güney Kore’nin bir başka önemli kripto para borsası olan Bitstamp ise Upbit’e göre bir adım daha ileri gitti ve LUNA yatırma işlemlerini askıya aldı. Ülkeden gelen bilgilere göre ise, LUNA gibi çöküşteki algoritmik sabit coin UST ise herhangi bir büyük Koreli borsada zaten listelenmiş değildi.

Büyük borsalarda daha çok DAI ve USDC kullanıldığı, USDT işlemleri açık olsa da, çekme ve yatırmanın kapalı olduğu belirtildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – LUNA için Ocak’ta Twitter’dan uyarmış: “10 dolara düşecek!”

Sabah saatlerinde önce 10, daha sonra da 5 doların altına inen Terra Luna, haberin yazıldığı dakikalarda 3.71 dolardan, UST ise 0.47 dolardan işlem görüyor.

Öte yandan geçtiğimiz haftalarda UST’yi desteklemek için 100 milyon dolarlık AVAX alımı yapan LUNA Vakfı, bugün 25 milyon dolarlık satış yaptı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
kripto haberlerikripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap