Luna Foundation’dan Tesla’ya Tarihi Çalım!

Stevedanews


Luna Foundation Guard (LFG), e-araba üreticisi Tesla‘yı geçerek ikinci en büyük kurumsal Bitcoin sahibi oldu.

Kar amacı gütmeyen kuruluş, kısa süre önce tam hizmet dijital para birimi ana komisyoncusu Genesis ve kripto ticaret ve risk sermayesi şirketi Three Arrows Capital ile tezgah üstü bir anlaşma yoluyla 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldı.

LFG şu anda toplam değeri 2,9 milyar dolar olan 80.393 BTC’ye sahip.

Terra, dolar sabitini koruması beklenen TerraUSD (UST) tokeninin istikrarını sağlamak için Şubat ayı sonlarında Bitcoin satın almaya başladı.

Terra’dan Do Kwon, kâr amacı gütmeyen kuruluşun Bitcoin varlıklarının sonunda 10 milyar dolara ulaşmasını bekliyor ve bu da onu kolayca amiral gemisi kripto para biriminin en büyük tek cüzdan sahibi yapacak.

Şu anda, iş zekası firması MicroStrategy, 3,9 milyar dolar değerinde 129.218 BTC’yle lider kurumsal Bitcoin sahibi olmaya devam ediyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: NFT piyasası Nisan ortasından itibaren kısa bir toparlanma kaydetti

Fiyatlar durgun kalıyor

Terra’nın (LUNA) Bitcoin satın alma çılgınlığı, 2022’nin başlarındaki ezici performansın ardından kripto kralı için yeni bir boğa vakası olarak ortaya çıktı.

Ancak, büyük satın alma Bitcoin fiyatını destekleyemedi. En iyi kripto para birimi, dün tek bir gün içinde %8’den fazla düştükten sonra Bitfinex borsasında şu anda 36.479 dolardan işlem görüyor.

Terra’nın LUNA’sı düşük performans gösteriyor ve son 24 saatte %6’dan fazla düşüş gösterdi.

UST stabilcoin, 18,6 dolarlık piyasa değeriyle onuncu sırada yer alıyor. Geçen ay Terra, ilk 10’da aynı anda iki kripto para birimine sahip olan ilk blockchain projesi oldu.Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap