LUNA çılgınlığı: Düştükten sonra daha çok kişi aldı

LUNA çılgınlığı: Düştükten sonra daha çok kişi aldı


Güney Kore’de Finansal Hizmetler Komisyonu’na bağlı olan Mali İstihbarat Birimi’nin (FIU) son yaptığı araştırma şaşırtan sonuçlar ortaya çıkardı. Kurumun son araştırmasında, yaşanan LUNA çöküşünden sonra sıfırın da altına giden kripto paraya yatırım yapan kişi sayısının neredeyse 3’e katlandığı belirlendi.

280 bin LUNA yatırımcısı…

Güney Kore Ulusal Meclisi’nde bugün Dijital Varlıklar Acil Kontrol ve Tüketici Korunma Yasası’nın tartışıldığı oturumda FIU’nun son araştırmasıyla ilgili bilgiler de verildi. LUNA çöküşü öncesinde 100 bin Güney Koreli yatırımcı olduğu ancak fiyat çöküşünden sonraki 10 gün içinde bu rakamın ciddi şekilde arttığı belirtilirken, rakamın 280 bine kadar çıktığı bilgisi verildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Güney Koreli borsalardan Litecoin uyarısı

“Artık güven kalmadı”

LUNA olayının bir ‘ölüm girdabı’ olarak lanse edildiği FIU’nun raporunda, Terra ekosistemine artık güven kalmadığı ve algoritmik sabit coin’lerin de bundan sonra daha fazla sorgulanacağı belirtildi.

“Güney Kore’de etkileri sınırlı kaldı”

FIU ayrıca Güney Kore’deki borsaların çoğunun, LUNA desteğini birkaç günde çekmesi sebebiyle etkilerin ülkede sınırlı kaldığını ancak küresel piyasalarda bu duruma ciddiyetle yaklaşılması gerektiğini de aktardı.

Terra ekosisteminin kurucusu olan Do Kwon’a savcıların dolandırıcılık davası açmak için çalışma yürüttükleri biliniyor. Do Kwon ise, yaşananlardan hiçbir şekilde maddi menfaat elde etmediğini ya da para kazanmadığını belirtiyor.

Bilindiği üzere LUNA, bu hafta sonu, %100’lük yükselişle önemli bir fiyat rallisi yapmış ve yatırımcıların dikkatini çekmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
kripto haberlerikripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap