İlginizi Çekebilir

Litecoin (LTC) Uyumsuzluk Belirtileri Gösteriyor!

Litecoin LTC


LTC Yükselişe Geçecek mi?

LTC-05.05-01

Alçalan bir yönde işlem gören LTC, kritik destek alanına ulaştı. Bugün piyasada yaşanan büyük düşüşten kaynaklı olarak bu seviyenin altına düşmesi muhtemel görünüyor.

  • Günlük grafikte MA200’ün altında işlem gördüğü için de düşüş trendi destekleniyor gibi görünüyor. Yükseliş trendine geçebilmesi için bahsedilen bu 144,6 dolardaki seviyeyi kırması gerekiyor.
  • RSI kısmına bakıldığında 40 seviyesinde olduğu görülüyor. Bu da aşırı satım bölgesine yakın olduğu için düşüşün devamlılığının olmayacağı anlamına geliyor.
    Ek olarak pembe çizgi ile gösterilen uyumsuzluk belirtileri gösteriyor. Fiyatta daha düşük dipler kaydedilirken göstergede daha yüksek dipler görülüyor. Buna pozitif uyumsuzluk adı verilmektedir. Fiyatın baskılandığı anlamına geldiği için yükselişin gerçekleşme ihtimalinin yüksek olduğu anlamına gelmektedir.
  • MACD göstergesi ise negatif bölgede bulunuyor. Turuncu çizgi mavi çizgiyi aşağı yönlü kestiği için yükseliş ihtimali göz önünde bulundurulabilir. Ancak yaşanan düşüşten kaynaklı olarak olası tekrar kesişimde düşüş gözlemlenebilir.

Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

LTC-05.05-2

Şu anda 90 dolar seviyesindeki önemli destek seviyesine doğru hareket eden LTC, bu seviyede tutunamazsa 70 dolar seviyesine gerileyebilir.

  • Aşağı yönlü hareketin devam etmesi sonucunda ise 43,1 dolardaki seviyeden destek almak isteyecektir.
  • Olası yükseliş senaryosunda ise ilk olarak 116,1 dolardaki direncini test edecektir. Bu seviyeyi destek olarak doğrulamayı başarabilirse 141,8 dolar seviyesini kırabilir.
  • Yükselişin devam etmesi durumunda ise 163,1 dolar ve 187,7 dolardaki dirençlerini aşmak için güç harcaması gerekiyor.
Destek Seviyeleri 90 70 43,1
Direnç Seviyeleri 116,1 141,8 163,1

Litecoin (LTC) Uyumsuzluk Belirtileri Gösteriyor! haberi ilk olarak Coin Otağ’da yayınlandı.kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap