İlginizi Çekebilir

Lionel Messi, Socios ile 3 Yıllık Anlaşma İmzaladı

Stevedanews


Uluslararası futbol yıldızı Lionel Messi, PSG ile kulüp taraftar tokenlerini içeren yeni bir kulüp anlaşması imzaladıktan bir yıldan kısa bir süre sonra, taraftar tokeni platformu Socios ile çok, 20 milyon dolarlık büyük bir anlaşma imzaladı.

Steph Curry, Tom Brady ve Odell Beckham Jr. gibi Kuzey Amerikalı spor yıldızlarının geçen yılki yeni anlaşmalarını açıklamasının ardından, sporcuların kriptoya katılımının büyük manşetlere çıkması en son olay.

Daha Fazlası İçin Socios

Messi, geçtiğimiz Ağustos ayında Barcelona‘dan Paris Saint-Germain‘e transfer olarak büyük bir sıçrama yaptı. Bu anlaşma, Socios’un kulüple işbirliği içinde oluşturduğu PSG hayran tokenlerinde kısmi bir kripto para birimi ödemesi içeriyordu. Avrupa futbol kulüpleri, diğerlerinin yanı sıra Juventus ve Manchester City gibi diğer takımların da katılmasıyla Socios’un erken büyümesinde önemli bir odak noktası olmuştur. Bu, rekabetçi bir alan; ancak Socios’un nispeten diğerlerine göre baskın bir pozisyon aldığı bir alan.

Messi, üç yıllık 20 milyon dolarlık anlaşmanın bir parçası olarak Socios’un elçisi olarak görev yapacak; ancak anlaşmanın kripto para ödemelerini içermediği bildiriliyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Axie Infinity’nin Yan Zinciri Ronin’de Büyük Vurgun!

Taraftar Tokenlerinin Geleceği

PSG, başlangıcından bu yana Socios ile anlaşmalar imzalamış 100’den fazla küresel kulübün içinde yer alıyor ve birçok kişi, taraftar tokenlerini, taraftarları daha önce hiç olmadığı şekilde meşgul etmek için potansiyel yeni bir kaldıraç olarak görse de taraftarlarla ilgili bazı endişeler dile getirildi. Eleştirmenler, potansiyel hayran katılımı seviyesinin yüzeysel olduğunu ve harcamaya değmediğini, sadece fandom maliyetine katkıda bulunduğunu savunuyor.

Geçen yılın Aralık ayında, Premier Lig kulübü Arsenal, İngiliz düzenleyici kurumlarının reklam düzenlemelerini ihlal ettiği sonucuna varmasının ardından taraftar tokenlerini tanıtması yasaklandı. Ülkenin düzenleyicileri, ekibin “tüketicilerin kripto para birimlerindeki deneyimsizliğinden yararlandığını” belirtti.

Özellikle Socios da zorluklardan payını aldı. Bu ayın başlarında, kuruluş fiyat manipülasyonu yapmakla suçlandı ve CEO’nun fiyatı sabit tutmaya yardımcı olmak için platformun CHZ token ödemelerini alıkoyduğuna dair bazı küçük raporlar yayınlandı.

Bu alanda kuşkusuz potansiyel var; ancak taraftar tokenlerini doğru ve mantıklı bir şekilde kullanmak ve taraftarlara değer katmak, üstesinden gelinmesi gereken büyük bir engel olacaktır ve muhtemelen spor dalına göre de değişiklik gösterecektir.Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap