LG Electronics, Blok zinciri ve Kriptoyu Gündemine Aldı

Stevedanews


Güney Koreli teknoloji devi LG Electronics, kurumsal tüzüğüne resmi olarak blok zinciri ve kripto para birimini yeni iş alanları olarak ekledi.

Yerel bir Güney Kore haber raporuna göre LG, dünkü yıllık genel toplantısında kripto ile ilgili iki farklı hedef ekledi. Hedefler arasında “blok zinciri tabanlı yazılımın geliştirilmesi ve satışı” ve “kripto para biriminin satışı ve komisyonculuğu” yer alıyor. Bu, LG’nin bir tür kripto borsası kurup kurmayacağı varsayımına yol açtı.

Şirketin kendi borsasını veya platformunu başlatma niyeti sorulduğunda, bir LG sözcüsü, “Henüz hiçbir şeye karar verilmedi. İş alanlarından geniş bir şekilde bahsettik” diyerek spekülasyonları yumuşattı.

LG’nin kripto ile ilgili bir pazar yeri oluşturduğuna dair söylentiler, bu yılın başlarında Bithumb CEO’su Heo Baek-young‘un borsanın bir NFT pazarı geliştirmek için “büyük bir şirketle” çalıştığını doğrulamasıyla ortaya çıktı.

Teknoloji üreticisi, bu ayın başlarında, tamamen NFT özellikli bir akıllı TV serisi sunmak için blockchain teknoloji şirketi Kakao‘nun Ground X‘i ile çalıştığını açıklayarak, NFT’nin benimsenmesi ve entegrasyonunun bir savaş yolundaydı. LG Electronics ayrıca, NFT tabanlı sanat eserleriyle ilgili daha fazla proje yürütmek için çevrimiçi bir sanat müzayedecisi olan Seoul Auction Blue ile bir ortaklık duyurdu.

LG Electronics‘in duyuruları, diğer teknoloji devleri olarak geliyor ve Güney Kore, daha geniş anlamda, kripto para birimleri ve blok zinciri ile ilgili teknolojiyi benimsemeye devam ediyor. Bu yılın başlarında, Güney Koreli teknoloji devi Samsung, akıllı TV’leri için bir NFT platformunun yanı sıra Decentraland metaverse’de kendi mağazasını açacağını duyurdu.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: David Beckham, NFT Koleksiyonunu Piyasaya Sürdü

En önemlisi, ülke bu ayın başlarında kripto dostu Başkan Yoon Suk-yeol’u seçti ve Yoon’un seçim kampanyası Güney Kore’nin kripto endüstrisini kuralsızlaştırmanın yanı sıra ülkeyi blok zinciri teknolojisinin Unicorn’larının gelecekteki bir evi haline getirmek için girişimler kurmaya odaklandı.Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap