LDO Binance’te listelendi, büyük yükseliş geldi

Binance, 3 kripto parayı liste dışı edecek


Lido DAO’nun yönetişim token’ı olan LDO, Binance’ten gelen listelenme açıklamasıyla sert bir yükseliş hareketi başlattı. Yaklaşık 24 saatte %27’lik yükseliş kaydeden token, 2.65 dolarlık fiyattan kısa sürede 3.37 dolara çıktı.

En büyük ikinci merkeziyetsiz finans platformu olan Lido’da şu anda yaklaşık 15 milyar dolarlık kilitli varlık bulunuyor. Bu miktarın 10 milyar doları Ethereum, yaklaşık 5 milyar doları da Terra üzerinde bulunuyor. Platform, Solana ve Kusama üzerinde de staking hizmeti sağlıyor.

Saat 14’te başlıyor

Binance, TSİ 14’te LDO token’ı listeleyeceğini duyururken, Bitcoin, USDT ve BUSD işlem çiftleri açılacak. Token çekim işlemleri ise yarın saat 14’te itibaren başlatılacak.

Bilindiği üzere platform üzerinde LDO token “stake eden” kullanıcılar, protokolun geleceği hakkında alınacak kararlarda oy kullanma hakkına sahip oluyorlar.

Kraken ve Bybit dışında bilinen büyük borsalarda listelenmeyen LDO token, ATH’sini ise 2021’in Ağustos ayında yapmış ve 7.30 dolara kadar yükselmişti. Girişim sermayesi şirketi Andreessen Horowitz (a16z) de Mart ayında Lido Finance’e 70 milyon dolarlık yatırım yapmıştı.

*Not: Binance’in listelemesinin saat 14’te başlamasının ardından LDO token, 3.89 dolara kadar yükseldi ancak saniyeler içinde 2.40 dolara düştü. Token’da listelenme itibariyle yüksek volatilite var.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
kripto haberlerikripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap