İlginizi Çekebilir

Latin Amerika Kripto Borsası Bitso, 80 Çalışanını İşten Çıkardı

Stevedanews


Latin Amerika’da hizmet veren kripto borsası Bitso’nun yaptığı açıklamaya göre, dün 80 çalışanını işten çıkardı.

Bitso yaptığı açıklamada; “Şirketimizde çalışan kişilerle ilgili kararlarımız, uzun vadeli iş stratejimiz temelinde ve müşterilerimizi ve şirket olarak stratejimizi desteklemek için alınmaktadır.” dedi.

Çalışanlarını işten çıkarmadan önce 700’den fazla çalışanı olan Bitso, kariyer sayfasında hala 60’tan fazla açık iş pozisyonu listeliyor.

Şirket yaptığı açıklamada, kesintilerin nedenleri olarak kripto endüstrisinde daha hızlı hareket etmek için çalışanların ihtiyaç duyduğu becerileri yeniden düşünme ihtiyacından bahsetti. Sermaye artırmada herhangi bir zorluktan bahsetmedi.

Bitso’nun işten çıkarmaları, Arjantin merkezli kripto borsası Buenbit’in CEO’su Federico Ogue‘nin, teknoloji endüstrisinin girdiği “küresel revizyon” nedeniyle personellerinin %45’ini (veya kabaca 80 çalışanını) işten çıkarmasından iki gün sonra geldi.

Bitso’nun Meksika, Arjantin, Kolombiya ve Brezilya‘da dört milyondan fazla kullanıcısı var. Şirket yetkilileri, Ocak ayında CoinDesk’e 2022’nin sonunda Brezilya’nın en büyük borsası olmayı hedeflediklerini söyledi. Brezilya’da Bitso, dört milyondan fazla müşterisi olan yerel kripto borsası Mercado Bitcoin ile rekabet ediyor.

Bitso’nun en son yatırım turu Mayıs 2021’deydi ve 2,2 milyar dolarlık bir değerlemeyle 250 milyon dolar toplayarak onu ilk Latin Amerika kripto Unicorn’u yaptı.kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap