Kurumsal Kripto Fonları, Son 3 Ayın En Yüksek Girişlerini Görüyor

Stevedanews


CoinShares verileri bugün, kurumsal kripto yatırımlarının, 47 milyon dolarlık çıkış gören önceki haftaya göre net bir artışla son üç ayın en yüksek seviyelerinde olduğunu ortaya koydu.

Dijital Varlık Fonu Akışları Haftalık Raporu, dijital varlıklara yönelik yatırım ürünlerinde geçen hafta toplam 193 milyon $ giriş gördüğünü ve Aralık 2021’in başından beri görülmeyen bir seviye olduğunu gösteriyor.

Yatırım seviyelerinin mevcut rakama yakın olduğu son zaman, 3 Aralık’ta sona eren ve 184 milyon dolarlık girişin görüldüğü haftaydı.

Fon akışları büyük ölçüde Bitcoin’e (BTC) odaklandı ve sermayenin %50’den fazlası BTC‘ye dayalı ürünlere gitti; bu da toplam 98 milyon dolarlık giriş olduğunu gösteriyor.

Solana (SOL) ikinci sırada ve hafta için 87 milyon dolarlık giriş gördü, bu rakam “kayıt altındaki en büyük bir haftalık giriş” olduğunu söylüyor. SOL tabanlı fonlar, artık Ether’den (ETH) sonra en büyük altcoin olan kurumsal firmalarla yönetilen varlıkların %36’sını temsil ediyor. ETH tabanlı fonlar geçen hafta toplam 10.2 milyon dolar giriş gördü.

Avrupa, iş kanıtı (PoW) madenciliğini yasaklayan yasa tasarısının geçmediği haberleriyle görünüşte desteklendi. Girişlerin %76’sı veya yaklaşık 147 milyon dolar geçen hafta Avrupa’dan geldi.

Rapordaki rakamlar, artan kripto düzenlemeleriyle ilgili endişelerle çoğunlukla Kuzey Amerika şirketlerinden BTC ve ETH’den 49.4 milyon dolar çekilen bir önceki haftaki verilerle keskin bir tezat oluşturuyor.

Kurumsal firmalar tarafından nakit girişleri, bir noktada 48.500 doların üzerinde son bir artış gören Bitcoin fiyatı ile ilişkili. Aynı durum 3.300 doların üzerine çıkan Ether için de geçerli.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Nelson Mandela’nın Tutuklama Emri NFT’si, Bir Müzeye Can Verecek

Geçen hafta, kripto şirketlerinden Nexo ve Amber Group‘tan yöneticiler, 2022 Blockchain Afrika Konferansı‘nda kurumsal yatırımın kripto para birimlerinin “üssel” büyümesini tartışarak, kurumsal işe alımda bir artış olsa da giriş için hala engeller olabileceğini söyledi. Nexo’nun kurucu ve yönetici ortağı Kalin Metodiev, çoğu firmanın kripto piyasasının “hala çok oynak” olduğunu iddia edebileceğini söyledi.Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap