Kripto Yasa Tasarısı Panama Meclisi’nden Neredeyse Tam Oyla Geçti

Stevedanews


Reuters tarafından yayınlanan bir habere göre, Panama Ulusal Meclisi, halihazırda denizaşırı finansal hizmetlerin merkezi olarak bilinen bir ülkede kripto varlıklarının kullanımını ve ticarileştirilmesini düzenleyen bir yasa tasarısını oybirliğiyle onayladı.

İmzalanarak yürürlüğe girmek üzere Başkan Laurentino Cortizo‘ya giden yasa tasarısı Perşembe günü meclisten 38 evet oyuyla geçti.

Reuters, tasarının kripto varlıklarının ticaretini ve kullanımını, dijital menkul kıymetlerin ihracını, yeni ödeme sistemlerini ve değerli madenlerin tokenizasyonunu kapsadığını söyledi. Panamalılar, ülkede yasalarca yasaklanmayan herhangi bir sivil veya ticari operasyon için kripto varlıklarını ödeme aracı olarak kullanabilecekler.

Panama, Avrupa Birliği‘nin vergi cennetleri listesinde yer alıyor ve finansal yatırım danışmanlık firması K&B Family Office’in CEO’su Romain Dromard, Reuters’a kripto yasa tasarısının daha şeffaf görünmesine yardımcı olmayabileceğini söyledi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Bitfinex Gibi Büyük Kripto Borsalarının Türkiye’ye İlgisi Artıyor!

Bir kripto haber organı olan Block, Eylül ayında bağımsız milletvekili ve yasa tasarısının destekçisi Gabriel Silva hakkında, mevzuatın kapsamının El Salvador tarafından geçen yıl alınan önlemlerden daha geniş olduğunu belirtmişti.kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap