Kripto Şirketlerinin Hisse Senetleri Yükseliş Gösteriyor

Stevedanews


TerraUSD stabilcoin’in değerindeki çöküşün hakim olduğu bir hafta içinde 16 ayın en düşük seviyesinden toparlanan amiral gemisi dijital para birimi Bitcoin, bazı yerleşme belirtileri gösteriyor gibi görünüyor.

Şu an için, kripto para birimleri ve hisse senetleri, uzunluğunu tahmin etmek zor olan bir rahatlama rallisinden faydalanıyor gibi görünüyor.

Kripto piyasasının hafif toparlanmasının ardından, kripto hisse senetleri de toplarlanmaya başladı.

Hangi kripto hisseleri yükseldi?

Coinbase (NASDAQ: COIN), kripto fiyatlarının ve Walton ailesinin şirketin hisselerini satın aldığı haberlerinin teşvikiyle 13 Mayıs Cuma günü işlem seansını %16,02 artışla tamamladı. Hisse senedindeki bu ralli, 10 Mayıs Salı günü bildirdikleri ve hisse senedini %34 oranında düşüren zayıf kazançlar ışığında ilginç gözüküyor.

MicroStrategy Incorporated (NASDAQ: MSTR), Cuma günü işlem seansını kapatmak için %19,51 ile bir günde muazzam bir sıçrama gören kripto ile ilgili başka bir hisse senedi oldu. Hisse senedi, yatırımcıların büyük Bitcoin varlıkları konusunda sahip oldukları endişeler üzerine yılbaşından bugüne kadar %70 düşüş gösterdi.

William Blair analisti Kamil Mielczarek bir gönderide; “Düşüşe rağmen, MicroStrategy’nin faiz ödemelerini rahatça destekleyebileceğine ve borç sözleşmesini karşılamak için yeterli likiditeyi sürdürebileceğine inanıyoruz” dedi.

Kripto madenci hisseleri, Marathon Digital Holdings (NASDAQ: MARA), Riot Blockchain (NASDAQ: RIOT) ve Hut 8 Mining (NASDAQ: HUT) sırasıyla %12,22, %9,03 ve %12,30 kazançla yeniden canlanma kaydetti.

Yatırımcılar, bunun ölü bir sıçrama mı yoksa yukarı doğru ivmesini sürdürecek olan düşük seviyelerden uygun bir sıçrama mı olduğunu merak ediyor olabilir. Yönetim kurulu genelinde risk varlıkları üzerindeki baskı ile, yatırımcılar için daha fazla oynaklığın olup olmadığını anlamak zor.

Ukrayna’daki savaş hala şiddetle devam ediyor, enflasyon düşmedi, enerji fiyatları hala yüksek ve Federal Rezerv (FED) faiz oranlarını yükseltmeye kararlı. Tüm bu endişelerle, piyasaların kendilerine göre bir akılları olmasına rağmen, ileride daha fazla oynaklık olması beklenebilir; bu nedenle, her iki yöndeki hareketler yatırımcıları şaşırtmamalıdır.Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap