Kripto Piyasası Sakinliğini Korurken Cardano’da (ADA) Durum Nasıl?

Kripto Piyasası Sakinliğini Korurken Cardano’da (ADA) Durum Nasıl?


Kripto piyasası mevcut durumda toparlanmaya çalışırken Cardano (ADA) yatırımcıları kayıplarını telafi etmeyi ve yeni bir ATH görmeyi hedefliyor.

kripto haberleri

Kripto piyasasında iki gündür olumsuz fiyat performansları görülüyor. Ancak yatırımcıların Cardano (ADA) satın almalarında artış da gözlemleniyor. Bir kripto analitik şirketi olan IntoTheBlock, 2022’ye girildiğinden beri yatırımcıların 12,5 milyar ADA satın aldığını bildiriyor. Satın almalar hala devam ediyor ve uzmanlar yatırımcıların ADA’ya yönelmesinin sebebini performans olarak diğer kripto para birimlerine göre daha dinamik gitmesine bağlıyor.

Kayıpların Telafisi

Kripto para piyasası, Kasım 2021’de gördüğü en yüksek seviyelerden sonra düşüş dönemine girmişti. O dönemden sonra toparlanma süreçleri başladı ancak bir yandan faiz artırımları diğer yandan Rusya-Ukrayna savaşı gibi hem geleneksel hem de kripto piyasasını etkileyen etmenler dolayısıyla tam bir toparlanma süreci yaşanamadı. Uzmanlar, Cardano (ADA)’nın piyasadaki diğer rakiplerine göre iyi performans göstermesini ADA’nın ağındaki tutucu dağılıma bağlıyor.

kripto haberleri

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io’ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

ADA, çoğunlukla stabil ilerliyor ve zaman zaman çıkışlar yapabiliyor. Dolayısıyla yatırımcılar yüksek fiyattan satış yapabilecekleri anları kovalıyor ve kayıplarını kapatmayı hedefliyor.

Kısa Vadede Toparlanma Uzun Vadede Düşüş

Cardano’nun kısa ve uzun vadeli yatırımcılarının çoğunluğu bu kripto para birimine ATH’ye yakın bir yerden girdi ve dolayısıyla ADA tokenının fiyatı düşmeye başladığında yatırımcılar piyasada büyük bir baskı oluşturdu. Ayrıca ADA yatırımcıları, eğer ki dağıtım eğilimindeki birikimlerine daha fazla satın alma gücü eklenirse toparlanma olacağının da farkındalar. Bu nedenle ADA’nın bir aylık grafiğine bakıldığında %25 olan kaybın yaklaşık %10’a düşebildiği görülüyor.

Kısa ve orta vadade ADA, her ne kadar %20 ve %40 arasında bir artışla kripto piyasasındaki olumsuzluklara rağmen toparlanmış gözükse de yine de en yüksek değerinin hala %40 kadar altında seyrediyor. Bu yazı yazılırken ise Cardano (ADA), 0,88 dolardan işlem görüyor ve son üç günde yaklaşık %10 değer kaybettiği gözlemleniyor.kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap