Kripto Para Piyasasında Kan Banyosu ! Bitcoin DİPLEDİ !

Bitcoin çöküşü: HOLDER’lar ne diyor?
Bitcoin’in Yeni Düşüşü
ABD Federal Rezervi, geçen hafta beklenen 75 yerine 50 baz puan ürem oranını artıracağını söylediğinde, bitcoin fiyatı sıçradı ve 40.000 dolara ulaştı. Ancak, mevcudiyet sonraki birkaç gün içinde yörüngesini tersine çevirilmiş olduğu için bu uzun sürmedi.

İlk başta, 4.000 dolardan fazla 36.000 dolara düştü. Dün orada kalmayı başarsa da, son birkaç saat içinde daha da kötüye gitti. Bu sefer BTC, 24 Ocak’tan bu yana ilk kere (Bitstamp’ta) 34.000 doların birazcık üzerine düştü.

Doğal olarak, Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi derin bir “ aşırı vehamet ” bölgesine girdiğinden, ancak birkaç gün arasında yaklaşık 6.000 dolar yitirmek genel duyguda önemli bir değişikliğe neden oldu.

Şu an itibariyle, bitcoin 34.500 dolarda mücadele ediyor ve bir kere daha günde yaklaşık %4 düştü. Ek olarak, piyasa kıymeti ortalama 660 milyar dolara düştü.
Alternatifler Kanıyor
Yukarıda bahsedildiği şeklinde, nerede ise bütün çizelgelere hakim olan kırmızı ile alternatif madeni paralar da sıkıntı yaşıyor. Ethereum, günlük %4,5 düşüşle bu olumsuz eğilime öncülük ediyor. Haftalık bir ölçekte, ETH %8’den fazla düştü ve ikinci en büyük kripto para, kısa zaman önce 3.000 doları aştıktan sonra 2.550 dolara düştü.


Binance Coin de benzer bir yüzde yitirdi ve şu anda 360 doların altında bulunuyor. Ripple, Solana, Cardano, Polkadot, Dogecoin, Avalanche, Shiba Inu ve NEAR Protocol de kırmızının derinliklerinde.

Ardışık ikinci gün için, Terra daha büyük kapaklı alternatiflerin en önemli kaybedeni . LUNA değerin %13’ünü daha kaybetti ve şimdi 65 doların altında savaşım ediyor. MATIC, Shiba Inu ve CRO da mühim oranda kıymet kaybetti.

Algorand, Axie Infinity ve Tezos’un yanı sıra, diğer alt ve orta kapaklı altların bir çok da kırmızı renktedir. Bu nedenle, kripto para piyasası değeri aylardır ilk defa 1,6 trilyon doların dibine düştü. Bu, metriğin birkaç gün içinde 200 milyar doların üzerinde düşmüş olduğu anlamına geliyor.

Kripto piyasası bir kez daha kırmızıyla kaplandı ve bitcoin birkaç ayın en düşük seviyesine geriledi.

Bitcoin’in durumu son 24 saat arasında bir kere daha kötüleşti ve mevcudiyet 24 Ocak’tan bu yana en düşük konumuna düştü. Beklendiği gibi, alternatif paralar Terra, MATIC, CRO ve diğerlerinden büyük fiyat kayıpları ile daha da kötü bir durumda.

Sorumluluk Reddi: Burada ifade edilen görüş yatırım tavsiyesi değildir – sadece bilgilendirme amaçlıdır. https://www.coinsondakika.com/ ‘in görüşünü yansıtmak zorunda değildir. Her yatırım ve tüm ticaret risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapmalısınız.Gönderi Görünümleri:
37Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap