Kripto para fonlarına yatırımlar fiyat düşerken artıya geçti

Kripto para fonlarına yatırımlar fiyat düşerken artıya geçti


Kripto para fonlarına yeni para girişleri, fiyatlar düşerken şaşırtıcı bir şekilde artıdaydı. Son 4 hafta boyunca görülen art arda para çıkışlarının ardından geçtiğimiz haftaki net girişler, 40 milyon dolar oldu.

CoinShares’in verilerine göre, Bitcoin fonlarına net olarak 45 milyon dolar yatırılırken bunun 4 milyon doları, ‘short’ Bitcoin fonlarınaydı. Ethereum’dan 12.5 milyon dolarlık çıkış oldu, Polkadot’ta ise bu 400 bin dolar olarak gerçekleşti. Kayda değer net giriş olan tek altcoin ise Solana’ydı. Birden çok kripto paradan oluşan fonlara ise 1.7 milyon dolarlık net giriş kaydedildi.

Kuzey Amerika bölgesindeki yatırım ürünlerine 66 milyon dolar giriş gerçekleşirken Avrupa’da ise 26 milyon dolarlık çıkış görüldü.

kripto haberleri
Kaynak: Kripto para fonlarına girişler, kaynak: CoinShares

Raporda, bu defa, tarihsel olarak fiyatların aşırı zayıf olduğu dönemlerde görüldüğü gibi yatırım ürünü alım satım aktivitelerinde aynı artışın yaşanmadığı vurgulandı. Buradan hareketle, kripto para fonlarına yatırımların artıya geçmesinin 4 haftalık negatif duyarlılığın sonunu işaret edip etmediğini söylemek için henüz çok erken olduğu belirtildi.

Kripto para fonlarında toplamda ise 47.6 milyar dolarlık varlık bulunuyor. Bunun 30.67 milyar dolarını tek başına Bitcoin oluştururken onu 11.84 milyar dolar ile Ethereum izliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
kripto haberlerikripto haberlerikripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap