İlginizi Çekebilir

Kripto Gündem;Gucci kriptoları kabul ediyor, Binance Twitter’da büyüyor,Ayı eğilimi..

CelsiusCow Haber Sitesi, Celsius CeFi-DeFi Platformu İçin 2022 Kaynağı Olarak Başladı
Yeni Delhi: Bitcoin ve Ethereum Pazartesi günü 38.000 $ ve 2.800 $ ‘dan Cumartesi günü 35.000 $ ve 2.600 $’ a düştü. Pazar günü, 35.000 dolar ve 2.600 dolar seviyelerini kırdı.

ABD merkez bankasının faiz oranlarını artırmasının ardından kripto para birimleri yükselse de, bu kısa bir süre içindi. Bitcoin, Cuma günkü büyük satıştan sonrasında Cumartesi günü en düşük seviyede muamele görmüş oldu.

Ethereum da 2.600 dolar içinde destek bulmaya çalışıyor. Kripto para birimlerinin çoğu hala kırmızıda çalışırken, Dogecoin, Algorand, Axie Infinity, STEPN iyi bir gelişme kaydetti.

Ayı eğilimi devam ediyor
Geçen aydan bu yana Bitcoin, dünya çapında olup biten muhtelif makroekonomik faktörler sebebiyle düşüş eğiliminde.

Ilk olarak, ABD merkez bankalarının duyurusunu yayınlayın, duruma dikkatle bakıldığında yatırımcılar ve kurumlar bir süreliğine ara vermiş benzer biçimde görünüyor. İkincisi, İngiltere’nin perakende satışları da marjinal bir biçimde düştü ve bu da kripto pazarını normalden daha düşük tuttu.

Bitcoin vadeli işlem sözleşmesine de baktığımızda, ayın bir çok için spot fiyatın altında muamele gördü, bu da piyasa katılımcılarının Bitcoin’de uzun pozisyon açma mevzusunda birazcık isteksiz olduklarını gösteriyor.
HOP’tan büyük umutlar
Öte taraftan, coşku verici olaylarda, Hop Protokolü, Hop DAO’yu ve yakın gelecekte bir airdrop $HOP jetonunu duyuruyor. Hop Protokolü, muhtelif Ethereum katman 2 ölçekleme çözümleri arasında belirteçlerin aktarılmasına destek olan zincirle ..


Belirteçleri köprülemek için daha hızlı ve daha ucuz bir metot olması gerekiyordu. Optimism’sOptimism’in duyurusundan kısa bir müddet sonra bir airdrop duyurusu meydana getiren ikinci ölçeklendirme çözümü olduğundan erken benimseyenler heyecanlı.

Binance , Twitter’a yatırım meydana getirecek
Ticaret hacmine bakılırsa en büyük kripto borsası olan Binance , ABD Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu verilerine nazaran Elon Musk ve 18 ortak yatırımcının yanı sıra Twitter’a 500 milyon dolar yatırım sözü verdi .

Binance CEO’su Changpeng Zhao, “davaya minik bir katkı” diyerek Twitter’a gitti. Öte yandan, kripto borsası Fransa’da da faaliyet işaret etmek için düzenleyici tasdik aldı.

Gucci kriptoları kabul ediyor
En ünlü moda markası olan Gucci, yakında Amerika’nin birtakım bölgelerinde kripto ödemelerini kabul etmeye hazır. Alıcılar QR kodunu okutarak ödeme yapabilirler.
Mağaza, Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Dogecoin, Litecoin ve Shiba Inu benzer biçimde kripto para birimlerini kabul edecek. Bu, tanınmış marka tarafından kripto para birimlerinin kabulüne yönelik büyük bir adımdır.

Fiyat hareketine ulaşınca, piyasa değerine nazaran ilk 100 kripto para arasında geçen haftanın en iyi ve en fena performans gösteren kripto para birimleri burada.

Hafta için Kazananlar Algorand (ALGO): %24 artış 2. Tron (TRX): %23 artış
Eğri DAO Token (CRV): %10 artış 4. Helyum (HNT): %7 yukarı 5. Zilliqa (ZIL): %5 yukarı

  1. Haftada en çok kripto kaybeden 5 şahıs ApeCoin (APE) : %30 düşüş
  2. Cronos (CRO): %26 düşüş
    3.STEPM (GMT): %26 düşüş
  3. Nexo (NEXO): %19 düşüş
  4. Terra ( LUNA) : %19 düşüş

Sorumluluk Reddi: Burada ifade edilen görüş yatırım tavsiyesi değildir – sadece bilgilendirme amaçlıdır. https://www.coinsondakika.com/ ‘in görüşünü yansıtmak zorunda değildir. Her yatırım ve tüm ticaret risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapmalısınız.Gönderi Görünümleri:
2Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap