Kripto Düşüşüyle Kurumsal Yatırımcılar Piyasadan Çıkıyor

Stevedanews


Kripto piyasasının eski ihtişamına geri dönememesinin ardından, kurumsal yatırımcılar sürüler halinde kaçıyor. Birden fazla kaynağa göre, piyasa son haftalarda büyük bir kurumsal nakit çıkışı gördü. Coinshares, bahsi geçen çıkış rakamlarını birkaç gün önce, yakın zamanda yapılan bir güncellemede kullanıma sundu.

Yatırımcılar Piyasadan Ayrılıyor

Coinshares‘in son rakamlarına göre, bir ayda kurumsal yatırımcı çekimleri nedeniyle kripto piyasalarından çıkan toplam para miktarı 339 milyon doların üzerinde. Yılın başında piyasanın benzer bir hareket görmesine rağmen, çalışma bunun, piyasaları tersine çevirmediğini gösterdi. Coinshares’e göre, yıl başında toplam tutar kabaca 467 milyon dolardı ve bu da 128 milyon dolarlık bir fark olduğunu gösteriyor.

Rapora göre, Bitcoin fonları kaydedilen para çekme işlemlerinin çoğunu oluşturuyor. Geçen yıl Haziran ayında 133 milyon dolarlık büyük bir rakam görüldüğünden, bu rakam bir hafta içinde Bitcoin fonundan en büyük çıkışları yansıtıyor.

Rapora göre, sorunun tam kökenini saptamak zor. Bununla birlikte, kripto piyasalarının düşüşü hakkında çok şey söylenirken, diğer analiz şirketleri ABD Federal Rezerv’inin raporuna ilişkin spekülasyonlar yaptı.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Gucci, Kuzey Amerika’da Kripto Kabulüne Başladı

Kripto Piyasası Daha Fazla Düşecek

Rapora göre, Ethereum’a yatırım yapan kurumsal yatırımcılar, geçen hafta fondan toplam 25 milyon dolar çektiler. Bu, yılın başından bu yana Ethereum’un yalnızca son beş haftada çıkış gördüğü anlamına geliyor. Çıkış yapılan toplam para miktarı 194 milyon dolar. Kurumsal yatırımcılar çoğu altcoinden geri çekilse de geniş bir varlık portföyüne sahip fonlar, trendi kırmak için küçük girişler gördü.

Toplam piyasa değeri Mart ortasından bu yana en düşük seviyesinde. Son 24 saatte piyasalar, değerinin %12’sini kaybederek toplam kaybı 1,8 trilyon dolara çıkardı.

Bitcoin de hafif düştü ve 38.000 doların altında işlem gördü, Ethereum ise bir süredir 2.800 doların etrafında dönüyor. Kripto para birimlerinin büyük kısmı, önde gelen madeni paraların olumsuz eğilimlerini takip etti ve değerlerinin önemli bir bölümünü kaybetti. WAVES ve APE gibi bazı tokenler ise piyasa düşüşüne rağmen yükseliş eğilimlerini sürdürüyor.Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap