Kripto Analitik Firması Verileri Paylaştı: Cardano (ADA) Güncel Teknik Görünüm!

Cardano (ADA) Gelişmeleri: Piyasaya Balinalar Değil Köpekbalıkları Yön Veriyor!


Kripto analitik firması Santiment, 1-10 milyon arası ADA tutan adreslerdeki artan birikime dikkat çekti.

kripto haberleri

Kripto analitik firması Santiment, Cardano balinalarının ADA’daki yüksek oranlı değer kayıplarının ardından yeniden birikim yapmaya başladığını belirtti. Santiment’e göre, 1-10 milyon arası ADA tutan Cardano adresleri, yedi aylık bir satış dalgasının ardından son 5 hafta içerisinde 196 milyon ADA satın aldı.

Santiment, Güncel Verileri Paylaştı

Kripto analitik firması Santiment, güncel verileri paylaştı ve yeniden birikim yapmaya başlayan Cardano balinalarına dikkat çekti. Santiment’e göre 1 milyon ile 10 milyon arasında ADA tutan adresler, 7 aylık bir satış dalgasının ardından son 5 haftalık zaman diliminde yeniden birikim yapmaya başladı. Santiment, 1-10 milyon arası ADA tutan adreslerin, bu son 5 haftalık zaman diliminde 196 milyon ADA daha satın aldığını belirtti.

kripto haberleri

Ancak Cardano blokzincirinin yerel kripto para birimi ADA, balinaların birikimindeki bu artışa karşın piyasadaki düşüş eğiliminin etkisiyle düşüş yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye devam etti. ADA, son 1 aylık zaman diliminde 1,20 dolar desteğini kaybetmesi ile birlikte değer kayıplarına hız kazandırdı ve hafta içerisinde 0,76 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi.

Kripto Para Piyasası Yeniden Yükselişe Geçti

Bitcoin (BTC), dün akşam saatlerinde FED‘in 50 baz puanlık faiz arttırımının açıklanması ile birlikte yeniden yükseliş yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye başladı ve 39.500 doları aştı. Kripto para piyasasında çok sayıda altcoin, lider kripto para birimindeki bu yükseliş ile çift haneli değer artışları kaydetmeye başladı. Ethereum (ETH), kaydettiği son yükselişlerin ardından 2.930 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, 1,9 trilyon dolara yükseldi.

Cardano (ADA) ise piyasadaki yükseliş eğiliminin etkisiyle son 24 saatlik zaman diliminde ortlama %10’luk bir yükseliş kaydederek 0,86 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap