Kazanan Belli Oldu: Bu Meme Coin Rakiplerini Geride Bıraktı!

Kazanan Belli Oldu: Bu Meme Coin Rakiplerini Geride Bıraktı!


Kazanan Belli Oldu: Bu Meme Coin Rakiplerini Geride Bıraktı!
  • Shiba Inu (SHIB) topluluğu, CoinGecko tarafından yürütülen bir ankette Dogecoin (DOGE) topluluğu üzerinde ezici bir üstünlük elde etti.

Piyasadaki en güvenilir kripto veri takip sitelerinden biri olan CoinGecko, resmi Twitter sayfalarında düzenledikleri bir ankette kullanıcılara hangi meme coin’in daha iyi bir proje olduğunu sordu. Ankette en popüler köpek temalı tokenlerden ikisi Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) yer alıyordu.

kripto haberlerikripto haberleri

Shiba Inu, yatırımcıların yüzde 84.8’inin tercihiyle oyların aslan payını aldı. Doge ise oyların sadece yüzde 15,2’sini aldı.

Shiba Inu sürekli ilerlemeye devam ediyor

Geçtiğimiz yılın son aylarından bu yana Shiba Inu’nun ana akım benimsenmesi düzenli bir şekilde artmaya devam ediyor. Son zamanlarda artan sayıda firma ve şirket SHIB’i bir ödeme şekli olarak platformlarına ekliyor.

Öneğin Cardinale Otomotiv Grubu, MotoRenn, Tag Heuer ve Gafisa, bu ayın içerisinde SHIB’i bir ödeme şekli olarak kabul etmeye başlayan şirketler arasına girdi.

Bunun yanı sıra, önde gelen küresel restoran yazılımı ve ödeme çözümü sağlayıcısı Lavu ile küresel bir FinTech lideri ve ödeme çözümü sağlayıcısı olan Verifone arasındaki yeni bir çapraz dağıtım ortaklığı da Shiba Inu’yu 65 ülkede binlerce restoranda ödeme olarak kabul edilmesini mümkün kıldı.

Ek olarak, Shiba Inu ekosisteminin baş geliştiricisi Shytoshi Kusama, en popüler enerji içeceği markası Red Bull ile yakın zamanda olası bir ortaklığın gerçekleşebileceğine işaret etti. Red Bull ile gerçekleştirilebilecek olası bir iş birliğinin kesinlikle SHIB’nin popülaritesini hızlandırması bekleniyor.

Bütün bunların yanı sıra Shiba Inu, bugün Metaverse Ekibine 20 yıllık deneyime sahip tecrübeli bir medya uzmanını eklediğini açıkladı.

Öte yandan Shib Metaverse, NFT’ler, ShibaSwap ve Shibarium, ekibin Shib’in dünyanın en iyi para birimleriyle rekabet etmesini sağlama vizyonuna bağlılığını gösteriyor.

SHIB yoğun token yakımına devam ediyor

Bir SHIB yakım izleme platformunun raporuna göre, son 24 saat içinde 603 milyondan fazla köpek temalı token dolaşımdan çıkarıldı.

Aktif olarak SHIB yakımı gerçekleştiren ve Shiba Inu topluluğunu tarafından yakılan SHIB token miktarının takip edilebileceği bir izleme platformu olan shibburn platformu tarafından yayınlanan son tweet’lere göre son 24 saat içinde, Shiba Inu hayran topluluğu içindeki birden fazla girişimler ve SHIB Burn Portal üzerinden gerçekleştirilen işlemlerle 69 ayrı işlemle 7.112 dolar değerinde toplam 603.240.815 (603.24 milyon) token’ın ortadan kaldırdığını bildirdi.

Shiba Inu Topluluğu, düşük fiyatlardan yararlanıyor ve bu ayı piyasasında şaşırtıcı miktarlarda Shiba Inu yakmaya devam ediyor. Topluluk bu konudaki kararlılığını, geçtiğimiz hafta ölü cüzdana 497 ayrı işlemle toplam 22.200.398.699 (22.20B) SHIB token’ı göndererek kanıtladı.

Öte yandan, SHIB Burn Portal, SHIB Burner’larını Shiba Inu ekosisteminin resmi ortağının token’ı olan Ryoshi Vision ile ödüllendilerek yakımlara teşvik ediyor.

Yukarıdaki tüm gelişmelere rağmen Shiba Inu’nun fiyatı düşmeye devam etti. SHIB, işbirliklerinin sonuçlarını henüz hissedemedi ve meme coin’in benimsenmesi henüz tüm zamanların en yüksek seviyesinden uzak olan meme coin’in fiyatına yansımadı.

SHIB’in anketteki rakibi olan Dogecoin ve ekibi ise yalnızca Elon Musk’ın desteğinin keyfini çıakrarak son zamanlarda piyasada nispeten hareketsiz kaldı.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazkripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap