Japonya, Rusya’nın Kripto Yoluyla Yaptırımlardan Kaçmasını Önlemek İçin Devlet Bazında Çalışyor

Stevedanews


Başbakan Fumio Kishida hükümeti, Rusya‘nın kripto yoluyla Batı yaptırımlarını atlatmasını engellemeyi amaçlayan döviz yasasında yakında bir revizyonu parlamentoya sunacak.

Belçika‘da geçen haftaki G7 zirvesinin ardından, bugün Japonya Başbakanı Fumio Kishida parlamentoda, Japonya‘nın Döviz ve Dış Ticaret Yasası‘nda değişiklik yapılması çağrısında bulundu ve bir basın toplantısında konuşan Kabine Baş Sekreteri Hirokazu Matsuno, revizyonların yakında milletvekillerine sunulacağına söz verdi.

Reuters’e konuşan bir maliye bakanlığı yetkilisi, önerilen değişikliklerle ilgili tartışmaların çok daha önce başladığını söyledi.

Revizyonlar, dijital varlıklarla yaptırımlardan kaçınmaya çalışan Rusya’ya karşı korumaları güçlendirmeyi amaçlıyor.

Bu ayın başlarında, Japonya Finansal Hizmetler Ajansı ve Maliye Bakanlığı, yaklaşık 30 kripto borsasının yaptırım hedefli varlık işlemleri yapmamasını talep etti. O zaman, kripto varlık borsası şirketlerini temsil eden organ, “kripto varlık borsası işiyle uğraşan üyeler için bu talebin gerektirdiği cevaba uygun ve sorunsuz bir şekilde yanıt verebilmeleri için rehberlik ve diğer gerekli önlemleri alacağını” duyurdu.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: UniCredit Bank, Kripto Madencisine 131 Milyon Avro Tazminat Ödeyecek

Bugün borsalar, güvenilir tarama için her üyenin tarama durumunu onaylamaya başladıklarını ve bir blok zinciri analisti kullanarak verimli tarama olasılığını incelediklerini söyledi.kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap