Japon Yatırım Bankası Nomura, Kurumsal Odaklı Kripto Birimi Kurdu

Stevedanews


Japonya’nın en büyük yatırım bankası Nomura, kurumsal müşteriler için ilk Tezgah Üstü Bitcoin türevlerini (OTC) piyasaya sürmesinden sadece birkaç gün sonra, kurumsal yatırımcılar için yeni bir dijital varlık birimi başlatarak kripto tabanlı hizmetlerini ikiye katladı.

Financial Times (FT) tarafından edinilen bilgilere göre, finans devi, yeni kurulan yan kuruluşunun altında bir dizi dijital varlık şirketini barındıracak ve gelecek yılın sonuna kadar 100 çalışanı işe alacak.

Habere göre, Nomura’nın yöneticisinin yeni şubeye liderlik edeceğini, yeni çalışanların çoğunluğunun dışarıdan işe alınacağını ve on beş mevcut şirket personelinin yeni birime transfer edileceğini belirtiliyor.

Bankanın toptan dijital varlık satışı baş sorumlusu Jez Mohideen‘in kripto birimine liderlik edeceği bildiriliyor.

Nomura’nın yöneticilerinden biri, kurumlar için özel olarak hazırlanmış kripto tabanlı hizmetlere yapılan son baskının aciliyetini dile getirerek, enflasyonist ortamın şirketin yeni gelişimini hızlandırmada kilit bir faktör olduğunu da sözlerine ekledi.

“Şu anda nakit akışını azaltan herhangi bir varlık sınıfı, enflasyonist bir ortamda büyük stres altındadır. Ama bence… birçok yönetici potansiyel olarak blok zinciri teknolojisine ve blok zinciri fırsatlarına tahsis etmeyi düşünecektir.”

Günler önce Nomura, OTC Bitcoin vadeli işlemlerini ve opsiyonlarını kurumsal müşterilere sunarak manşetlere çıktığında, daha geniş kripto piyasası tam bir kan gölüne dönmüştü. LUNA’nın günler içinde yaklaşık 0 dolara düşmesiyle Terra’nın çöküşünde en iyi örnek olarak, son vahşi dalgalanmalar devin kripto tutkusunu durdurmadı. Nomura’nın yöneticisi Rig Karkhanis, hareketi “müşterilerimizden gelen artan talebi karşılamak” şeklinde değerlendiriyor.

Banka, kripto sektörünün zaman içinde olgunlaşmasını ve daha iyi düzenlenmesini bekliyor, bu da onu kurumsal müşteriler için daha çekici hale getirecek.Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap