Jack Dorsey, Elon Musk’a Ne Dedi? Öğüt Gibi Mesajlar!

Stevedanews


Eski Twitter CEO’su Jack Dorsey dün gece geç saatlerde bir tweet attı. Twitter’ın bir sahibi olmamalı; ama olması gerekiyorsa, o zaman dünyanın en zengin adamı Elon Musk elinden geldiğince iyi olacaktır gibi bir anlatım yapmaya çalıştı.

Dorsey, sosyal medya mecrasının yaklaşan mülkiyet değişikliği için “Elon, güvendiğim tek çözüm” dedi. Dün erken saatlerde Musk, şirketi hisse başına 54.20 dolara satın alma teklifinde galip geldi.

Bir bitcoin maksimalist olan Dorsey, açıklamasından önce ademi merkeziyetçiliğe övgüler yağdırdı: “Prensip olarak, kimsenin Twitter’a sahip olması veya onu yönetmesi gerektiğine inanmıyorum. Twitter bir şirket değil, protokol düzeyinde bir kamu malı olmak istiyor. Ancak şirket olma sorununu çözen Elon, güvendiğim tek çözüm. Bilincin ışığını genişletme görevine güveniyorum.”

“Wall Street’ten geri almak doğru ilk adımdır.”

Jack Dorsey’nin mesajı, en sevdiği megafonun kontrolünü ele geçiren süper zengin, bombastik bir milyarder olan Musk’ın Twitter’ı satın alma girişimlerinin olumlu sonuçlanmasının ardından geldi. Musk, DOGE ödemelerine olan düşkünlüğünü sır olmaktan çıkardığı için bu tartışmanın kripto üzerinde de etkisi oldu. Satın alma işlemlerinin gerçekleşeceği haberlerinin hemen ardından pazartesiyi salıya bağlayan gece DOGE %25 civarında yükseldi. Daha sonra ise bir miktar geri döndü. Yazım esnasında 16,21 $’dan işlem görüyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Şok Edici Kuzey Kore Gerçeği! İş Birlikçi Griffith Hapiste!

Jack Dorsey; “Elon’un ‘maksimum güvenilir ve geniş kapsamlı’ bir platform oluşturma hedefi doğru olandır. Buna tüm kalbimle inanıyorum.” diye tweet attı.Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap