İlginizi Çekebilir

İşte Musk’ın Twitter Teklifine 7 Milyar Dolarlık Katkı Sağlayan Yatırımcılar!

Stevedanews


Düzenleyici başvurulara göre Binance, Sequoia Capital, Andreessen Horowitz ve Fidelity Investments dahil olmak üzere üç düzine yatırımcı, Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma teklifini desteklemek için 7.14 milyar ABD doları tutarında finansman taahhüdü sağladı.

Oracle’ın kurucu ortağı Lawrence Ellison, Lawrence J. Ellison Revocable Trust aracılığıyla Twitter’ı özel hale getirme teklifini desteklemek için 1 milyar ABD doları katkıda bulunan en büyük tek yatırımcıydı.

Binance, 500 milyon ABD Doları yatırım yaparken, 2009 yılında Marc Andreessen ve Ben Horowitz tarafından Silikon Vadisi’nde kurulan bir risk sermayesi şirketi olan Sequoia ve a16z, sırasıyla 800 milyon ABD Doları ve 400 milyon ABD Doları tutarında yatırım yaptı.

Finansman desteği, Musk’ın Morgan Stanley ve diğer bankalardan aldığı marj kredisini 12,5 milyar ABD Dolarından 6,25 milyar ABD Dolarına düşürmesini sağladı.

Musk, hisselerini devretmek için kurucu Jack Dorsey de dahil olmak üzere mevcut Twitter hissedarlarıyla koordine ediyor.

Binance CEO’su Changpeng Zhao dün yaptığı açıklamada; “Sosyal medyayı, Web3’ü bir araya getirmede, kripto ve blok zinciri teknolojisinin kullanımını ve benimsenmesini genişletmede rol oynayabilmeyi umuyoruz.” dedi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Binance Fransa’da ‘Dijital Varlık Hizmet Sağlayıcısı’ Onayını Aldı

A16z’den dün yapılan açıklamada; “Elon, bildiğimiz tek kişi ve belki de tüm bu [Twitter sorunlarını] düzeltecek ve hepimizin umduğu ve hak ettiği kamusal meydanı inşa edecek cesarete, dehaya ve becerilere sahip dünyadaki tek kişi” dendi.Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap