İngiltere’de Kripto Firmaları, Yüksek Ücretler Vererek Siber Suç Uzmanlarını Bünyesine Katıyor

Stevedanews


Bloomberg’in bir raporuna göre, İngiltere‘de kripto firmaları, düzenleyici uyumluluk önlemlerini sağlamak için deneyimli siber suç polislerini işe almaya çalışıyor.

İngiltere’deki tüm polis memurlarını temsil eden organ olan Ulusal Polis Şefleri Konseyi, deneyimli siber suç polislerinin diğer polis memurlarına göre 3 – 4 kat daha fazla oranda kuvvetten ayrıldığını iddia ediyor.

Bloomberg, polis veya kanun uygulayıcı geçmişi olan yaklaşık 15 kişinin en iyi kripto şirketlerine geçtiğini iddia etti. Buna transferlere dahil olan firmalar arasında Chainanalysis, Coinbase Global ve Binance Holdings yer alıyor.

Binance’in durumunda, dünya çapındaki düzenleyici sorunları, onu düzenleyici savaşlarını desteklemesine yardımcı olacak bazı işe alımlar yapmaya itti.

Binance kısa süre önce Mali Davranış Otoritesi‘nin eski bir üst düzey yetkilisi olan Steven McWhirter‘ı Düzenleme Politikası Direktörü olarak işe aldı.

McWhirter, İngiltere düzenleyici kurumunda dokuz yıl görev yaptı ve yakın zamana kadar FCA’nın Veri, Teknoloji ve İnovasyon bölümünün Strateji ve Katılım Yöneticisiydi.

Diğer durumlarda, bilgisayar korsanlarından kaynaklanan kripto suçlarındaki artış ve daha yüksek kripto ele geçirme oranı, deneyimli siber suç polislerine ihtiyaç duyulmasına neden oldu.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Yuga Labs’in Otherside’daki Satışları 310 Milyon Dolarlık Satışla Rekor Kırdı

Coinbase sözcüsü, bu eski polislerin “kripto ekonomiye giden en güvenilir rampa olma yolunda çalışırken müşterilerimizin fonlarını güvende tutmada ayrılmaz bir rol oynayabilir” dedi.Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap