İlginizi Çekebilir

Immutable X (IMX) Önemli Seviyeler Nereler?

analiz-3


IMX Günlük Grafik Yorumu

IMX-05.30-1

Sizler için bu yazımda, büyük kripto para borsalarının yatırım yaptığı, NFT’ler için ilk katman-2 çözüm özelliği taşıyan, ZK-Rollup avantajına sahip Immutable X’in varlığı olan IMX analizi yapacağım.

Listelendiği günden bu güne düşüş yaşaması kendisi için oldukça kötü bir başlangıç oldu. Alanında ilke imza atmasına rağmen gerekli rağbeti göremedi. Gerek sıfır bilgi ispatı olsun gerek katman-2 NFT çözümü olsun bu özellikleri sayesinde de takip edilmesi gereken altcoinlerden birisi olduğunu düşünüyorum.

Ancak tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık yüzde 93 düştükten sonra yüzde 63 toparlanmayı başardı. Şu anda ise 1,15 dolar bölgesinde bulunan direncini test ediyor. Kırılım gerçekleşmezse, bu sefer 0,7 dolara ve hatta ardından 0,52 dolara kadar gerileme ihtimali var.

Yukarı yönlü hareketinde ise 2,1 dolara kadar yükseleceğini düşünüyorum. Alım baskısının artması sonucunda 2,8 dolardan ve hatta 4,2 dolardan işlem göreceğini düşünüyorum.

  • RSI, yükseliş göstermeye başladı. Şu anda 51 seviyesinde bulunduğu için aşırı satım bölgesine de aşırı alım bölgesine de neredeyse eşit uzaklıkta bulunuyor. Hem yükseliş hem düşüş senaryoları geçerli olabilir.
  • Chaikin para akışı şu anda sınırda bulunuyor. Satımlar ile alımların neredeyse eşit olduğu anlamına geliyor. Hatta pozitif bölgeye çıkarsa da alım baskısının artması söz konusu olabilir.
  • Parabolik SAR göstergesine baktığımda da bugünkü kaydettiği mumda yükseliş trendinin başladığını görüyorum. Tabi ki de bu, indikatörün gösterdiği bir durum.
Destek Seviyeleri 0,7 0,52
Direnç Seviyeleri 1,15 2,10

4 Saatlik Vadede Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

IMX-05.30-2

Daha kısa vadeli bir şekilde yorum yapacak olursam; şu anda 1,07 dolar ile 1,12 dolar arasındaki destek bölgesinde işlem gördüğünü söyleyebilirim. Düşüş gerçekleşirse de 0,95 dolara kadar gerilemesi mümkün.

Yukarı yönlü harekette ise yükselen kanalın direncini kırması gerekiyor. Devamında da 1,32 dolara kadar ulaşabileceğini düşünüyorum.

  • RSI, aşırı alım bölgesine ulaştı ve ardından fiyatta da geri geçilmeler gözlemleniyor. Bu gösterge rahatlayabilirse yükselişin devam etme şansı var.
  • Chaikin para akışı da pozitif bölgede yer alıyor. Bu da alım baskısının kuvvetli olduğu anlamına gelmektedir. Kötü bir haber vermek gerekirse, bu göstergede aşağı yönlü ivme kaydedilmekte.
Destek Seviyeleri 1,07-1,12 0,95
Direnç Seviyeleri 1,32 1,6

Immutable X (IMX) Önemli Seviyeler Nereler? haberi ilk olarak Coin Otağ’da yayınlandı.kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap