İddia: Binance da LUNA Çöküşünde Kaybetmiş!

Stevedanews


Binance CEO’su Changpeng Zhao, LUNA’ya yaptıkları yatırımdan büyük kazançlar elde ettiklerini; ancak şimdi bu kazançların neredeyse hepsini kaybettiğini söyledi.

Borsa, 2018’de Terra ekosistemine 3 milyon dolar yatırım yaptı ve 15 milyon LUNA token aldı. Zhao’ya göre, LUNA’nın en yüksek fiyatında bu yatırım 1,6 milyar dolar değerindeydi. Yine de LUNA’nın geçen haftaki çöküşü ve ilgili stabilcoin TerraUSD’nin (UST) çöküşü nedeniyle bu yatırımın değeri şu an sadece 3,400 dolar civarında ya da Zhao’nun sözleriyle bu miktar, “fazla değil.”

Borsa, stake ödüllerinden yaklaşık 10.3 milyon dolar değerinde UST topladı (muhtemelen %20’ye varan getiri sunan Anchor aracılığıyla). Bu da Binance’in hala ilk yatırım seviyelerinde olduğu anlamına geliyor.

Algoritmik stabilcoin UST, geçen hafta sabit fiyatından resmen koparak dibe vurdu ve hem UST hem de LUNA’daki yatırımcılar için büyük kayıplara neden oldu.

Zhao, borsanın perakende müşterilerin telafi edilmesini tercih edeceğini ve daha az miktarda LUNA kaybedenler için bir bütün haline getirilmesi için tüm önerileri desteklediğini de sözlerine ekledi.

Zhao ayrıca borsanın LUNA’ya son 1 milyar dolarlık bir turda 300 milyon dolar yatırım yapma konusunda görüşmelerde bulunduğunu; ancak anlaşmanın gerçekleştirilmediğini vurguladı.kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap