Hong Kong Metrosu Metaverse’de Sanal İstasyon Açacak

Stevedanews


Hong Kong demiryolu operatörü MTR Corporation dün yaptığı açıklamada, metro temalı sanal dünya tema parkı inşa etmek için bir metaverse projesinde The Sandbox ile ortak olacağını duyurdu.

Demiryolu operatörü, “oyunlaştırma yoluyla benzersiz, eğlenceli ve sürükleyici deneyimler yaratmak için demiryolu odaklı bir sanal alan oluşturmak” amacıyla Animoca Brands‘ın bir yan kuruluşu olan The Sandbox ile ortak olacağını söyledi.

MTR, oyuncuların trenleri kullanabilecekleri ve bir tren istasyonu işletebilecekleri oyunlar sağlamak için sürükleyici bir sanal istasyon inşa etmek amacıyla The Sandbox Metaverse’de bir arsa satın aldığını söyledi.

Site aynı zamanda “MTR’nin Hong Kong toplulukları ve kültürleriyle kesiştiği anları sergilemek için” bir demiryolu müzesini de içerecek ve bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik eğitimini teşvik etmek amacıyla sanal ortamdan yararlanacak.

MTR, projenin yol haritasını tamamlamak için Studio Collective ile işbirliği yapacağını söyledi.

Kentin su temalı parkı Ocean Park ve ikonik Star Ferry de dahil olmak üzere birçok Hong Kong dönüm noktası binası The Sandbox’a getirildi.

Bloomberg tarafından bu hafta başlarında yayınlanan bir rapora göre Sandbox, 4 milyar ABD dolarının üzerinde bir değerlemeyle 400 milyon ABD doları daha fon hedefliyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Polygon’un Kurucu Ortağı, Hindistan’ın Kripto Düzenleyiciye İhtiyacı Olduğunu Söyledi

Kasım ayında Sandbox, SoftBank liderliğindeki bir bağış toplama anlaşmasında 93 milyon ABD doları topladı.Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap