Hindistan Maliye Bakanı’ndan Kripto Açıklaması

Stevedanews


Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman dün Stanford Üniversitesi‘nde yaptığı açıklamada, kripto para birimini düzenlemede hükümetin dikkatli bir yaklaşım benimsemesini sağlamanın zaman alacağını söyledi.

Sitharaman; “Dağıtılmış defter teknolojilerinde çok sayıda potansiyel ve halihazırda sağlam temellere dayanan ilerleme olduğunun farkındayız.” dedi.

Dolayısıyla hükümetin bu yeniliklere “zarar verme” ya da “ihtiyacımız yok” deme niyetinde olmadığını da sözlerine ekledi.

Sitharaman, kripto para birimlerinin kara para aklama ve terörizmi finanse etme gibi yasa dışı amaçlarla kullanılabileceğini, bu nedenle hükümetin “büyümelerinin hangi yollarla kolaylaştırılması gerektiğini ve bunlarla nasıl başa çıkacağımızı” anlaması için zamana ihtiyacı olduğunu söyledi.

Hindistan Maliye Bakanı; “Dış dünyada ‘Kripto hakkında ne yapıyorsun?’ diyen bir sabırsız kitle var. Sabırsızlığı anlayabiliyorum; ama üzgünüm, böyle olacak” diye ekledi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Dubai Merkezli Emlak Devi DAMAC, Bitcoin’i Ödeme Olarak Kabul Edecek

Hükümetin mevcut bilgilere dayanarak “farklı bir karar” almasını sağlamak için düzenlemenin getirilmesi “zaman alması gerekecek” ve “acele edilemez” dedi.

Hindistan’ın tüm özel kripto para birimlerini yasaklamayı amaçlayan kripto para yasa tasarısı, geçen yılki kış meclis oturumu için gündemde yer aldı ancak hiçbir zaman masaya yatırılmadı.kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap