Helium (HNT) Düşen Trendde İşlem Görüyor!

Helium (HNT) Düşen Trendde İşlem Görüyor!


HNT Düşmeye Devam Edebilir mi?

HNT-04.23-1

Düşen bir trendde işlem görürken aşağı yönlü hareketi ivmelenen HNT, düşmeye devam edebilir. Destekte tutunabilseydi yükseliş trendine uygun hareket eden bir grafik oluşturabilirdi ancak bunu gerçekleştiremediği için düşüş trendinde işlem görmeye devam etmesi muhtemel görünüyor.

Günlük grafikte MA200’ün de altında işlem görmesi, düşüş trendini kuvvetlendiren bir durumdur. Düşüş trendini tersine çevirebilmesi için 29 dolardaki bu direnci aşması gerekiyor.

Bahsedilen bu direnci aştıktan sonra 32 dolardaki direncini kırması gerekiyor. Bu durum gerçekleşirse ralli yapmak isteyebilir.

Ayrıca RSI yaklaşık 33 seviyesinde bulunuyor. Bu da aşırı satım bölgesinde olduğu ve yukarı yönlü tepki alması gerektiği anlamına geliyor. Aşırı satım bölgesine veya aşırı alım bölgesine ulaşıldığında genelde coinlerde sert hareketler görülür.

MACD kesişimi gerçekleştikten sonra aşağı yönlü hareket etmesine rağmen tekrardan bir kesişim yaşanma ihtimali bulunuyor. Bu senaryo gerçekleşirse yukarı yönlü hareket kaydedilebilir.

Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

HNT-04.23-2

Şu anda 21,4 dolardaki desteğinde tutunamadığı ve 16,2 dolarda bulunan desteğine doğru ilerlediği görülüyor.

Bu seviyenin altına düşmesi durumunda 9,5 dolar ile 7,2 dolar seviyelerinde de desteği bulunuyor.

Olası yükseliş senaryosunda ise ilk olarak 21,4 doları aşması gerekiyor. Ardından 26,6 dolardaki direncini test etmek isteyecektir.

Kırılımın gerçekleşmesi sonrasında destek olarak doğrulanırsa rahatlıkla 31 dolara kadar yükselebilir. Boğalar güç kazanırsa 36,1 doları test etmesi olası görünüyor.

Ardından sırasıyla 43,6 dolar ve 59,3 dolar seviyelerindeki dirençleri kırabilir.

Helium (HNT) Düşen Trendde İşlem Görüyor! haberi ilk olarak Coin Otağ’da yayınlandı.kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap