Hazine ve Maliye Bakanlığı Atılacak Yeni Adımları Açıklayacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı Atılacak Yeni Adımları Açıklayacak


Ülkemizde son dönemde artan enflasyonun düşürülmesi için atılacak adımlar merak ediliyor. Ekonomide yeni adımların atılacağı bugün Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanacak.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Yeni Ekonomik Adımlarını Bu Akşam Açıklıyor

Ülkemizde sürekli olarak artan enflasyon ve döviz kurları vatandaşların geçimini zorlaştırıyor. Son dönemde hükümet tarafından yeni adımlar atılacağı belirtilirken, ekonomi konusunda atılacak ilk adımlar bu akşam açıklanacak. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Dünyanın sayılı büyük ekonomileri arasında yer alan Türkiye, serbest piyasa ekonomisi ilkelerini esas alarak güçlü temeller üzerinde yükselmeye devam etmektedir. Ekonomimizin yakaladığı güçlü ve dengeli büyüme performansının daim kılınması hedeflenmektedir. Geride kalan 20 yıllık süreçte, başta kamu maliyesi ve bankacılık sektörü olmak üzere elde ettiğimiz kazanımlar, ekonomimizin bu sağlam duruşunu desteklemektedir. Kamu maliyesinde sağlanan disiplinin oluşturduğu imkânlar, zorlu dönemlerde ekonomimiz için bir manevra alanı olarak kullanılmaktadır.

Bakanlık açıklamasında ayrıca “Bu bağlamda başta enflasyon ve döviz kuru olmak üzere gündemimizde yer alan bazı ekonomi başlıklarında, ekonomi yönetimimiz Türkiye Ekonomi Modeli çerçevesinde, hızlı ve çözüm odaklı adımlar atmaya devam edecek olup; atacağımız yeni adımlar silsilesi bu akşamdan itibaren Bakanlığımız ve ilgili kurumlarca kamuoyu ile paylaşılacaktır.” ifadesini kullandı.

!function(f,b,e,v,n,t,s)
{if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod?
n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)};
if(!f._fbq)f._fbq=n;n.push=n;n.loaded=!0;n.version=’2.0′;
n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0;
t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0];
s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window, document,’script’,
‘https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js’);
fbq(‘init’, ‘1054123718733071’);
fbq(‘track’, ‘PageView’);kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap