Hayes’den Bitcoin yorumu: Bu iki seviye kırılırsa dev satış baskısı oluşur

BitMEX eski CEO’su Hayes: Bitcoin artık dibi gördü


ABD adalet Bakanlığı’nın kendisi, çalışma arkadaşları ve BitMEX hakkında açtığı dava sonucunda teslim olan ve daha sonra kefaletle serbest kalıp, borsadaki görevinden de istifa eden Arthur Hayes yine gündemi değerlendirdi ve ses getirecek yorumlarda bulundu.

Bitcoin‘de 20 bin Ethereum‘da ise bin dolar seviyelerinin çok kritik olduğunu ve özellikle opsiyon işlemlerde bu bölgelerde ciddi satış emirlerinin olduğunu belirten Hayes, bu iki seviyenin aşağıya doğru kırılması durumunda daha büyük satışların ve dolayısıyla da fiyat düşüşlerinin gelebileceğini söyledi:

“Opsiyonlar 20 bin ve bin dolarda…”

WBTC ve ETH için zincir üstü verilere baktığımda tasfiyelerin tamamlandığını görüyorum. Şimdi ise listelenmiş ve listelenmemiş opsiyon akışına bakalım. Deribit borsasında açığa satışların çoğunluğu Bitcoin için 20 bin, Ethereum için ise bin dolar seviyesinde… Ayrıca tezgah üstü borsalar (OTC) etrafında yapılandırılan da dev bir ürün yapısı olduğunu da farz edebiliriz.

“Dev bir satış baskısı oluşur”

Eğer Bitcoin’de 20 bin dolar, Ethereum’da ise bin dolar seviyesi aşağıya doğru kırılırsa spot piyasalarda dev bir satış baskısı görebiliriz. Ayrıca bazı OTC işlemcilerinin de uygun şekilde kendilerini korumaya alamamaları ve sonunda iflas etme durumları olabilir.

“Bilgisayarınızı kapatmak zorunda kalırsınız”

Grafiklere bakacak olursak Tanrı Satoshi dua kitabınızı çıkarın ve bu Tanrı’nın kripto piyasalarına iyilik yapmasını umut edin. Bu seviyeler kırılırsa, bilgisayarınızı kapatmak zorunda kalabilirsiniz. Çünkü bir süre grafikler hiçbir işe yaramayacaktır.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
kripto haberlerikripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap