Güney Kore’de Terraform Labs için zimmete para geçirme soruşturması

Güney Kore, LUNA çöküşü sonrası komite oluşturuyor


Sadece Güney Kore’de 300 bine yakın mağdur bırakan Terra LUNA çöküşüyle ilgili ülkede yeni bir soruşturma başlatıldı. Başkent Seul’deki polis teşkilatı da konuyla ilgili resmi açıklama yaptı.

“Bilinmeyen miktarda Bitcoin’i zimmetine geçirdi”

Bilindiği üzere Terraform Labs ve LUNA Vakfı, LUNA/UST arasındaki bağlantıyı güçlü kılmak için Mart ayından itibaren Bitcoin almaya başlamış ve bu kripto paraların değerlerini kaybetmesi ya da algoritmanın bozulmaya başlaması durumunda, dengenin yeniden sağlanması için Bitcoin satılacağını belirtmişti.

İşte savcılar ve ilgili dosyaya bakan kişilerin, şu anda bu Bitcoin’lerin bir bölümünün bir şirket çalışanı tarafından çalınıp çalınmadığını araştırdıkları belirtiliyor.

Geçen sene de bir kişi BTC çalmıştı

Hatırlanacağı gibi geçen sene Mayıs ayında da bir çalışanın sistemden Bitcoin çaldığı ortaya çıkmış ancak yetkililer bu seneki çöküşle bu hırsızlık arasında şu an için bir bağlantı tespit etmediklerini ve bu olayın kişisel bir hırsızlık olduğunu düşündüklerini belirtmişlerdi.

Terraform Labs Mayıs ayında yaptığı açıklamada, 80 bin Bitcoin’den sadece 313 adet kaldığını belirtmişti.

Öte yandan Terraform Labs’in kurucularından olan Daniel Shin de yaptığı açıklamada dolandırıcılık iddialarını tamamiyle reddettiğini belirtti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
kripto haberlerikripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap