Güney Kore’de FATF Seyahat Kuralı Düzenlemesi YapıldıGüney Kore‘nin finansal gözlemcisi, Mali Eylem Görev Gücü (FATF) seyahat kuralı bugün yürürlüğe girdiğinden, özel kripto para cüzdanlarının borsalara uyumluluğunu faaliyete geçti.

Seyahat kuralı yalnızca bireyler arasındaki işlemleri düzenler. Parayı kişisel cüzdana taşımakla ilgili herhangi bir kural yoktur. Kore Mali İstihbarat Birimi (FIU) yetkilileri, Forkast’a verdikleri demeçte, her şirket [seyahat kuralını] uygulamada özerktir dedi.

Kural, kriptoyu özel cüzdanlara veya dövizlere taşırken erişimi sınırlamaktan korkan yerel yatırımcılar arasında endişelere yol açtı.

Yerel borsalar, kullanıcılar arasında e-cüzdanlar ve dövizler ile işlem yaparken farklı kurallar getirdi ve bu da kullanıcılar arasında kafa karışıklığına neden oldu.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: İngiltere Merkez Bankası ve düzenleyiciler, bir dizi yeni raporda kripto düzenlemesini değerlendirdi

FATF seyahat kuralı, FATF tarafından oluşturulan ve kripto hizmet sağlayıcılarının 1.000 ABD Dolarının üzerindeki işlemlere dahil olan tarafların bilgilerini toplamasını ve ifşa etmesini zorunlu kılan bir dizi yönergedir.

Güney Kore, FATF kılavuzunu bir milyon Kore Wonu (820 ABD Doları) üzerindeki tüm işlemler için bir gereklilik haline getirdi.Bize destek olun

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap