Güney Kore’de Cumhurbaşkanı Adayı 22.329 NFT BastıGüney Kore‘de 9 Mart’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinin muhafazakar adayı Yoon Suk-yeol, kampanyasının son aşamalarında genç seçmenleri etkilemek amacıyla bugün kendi resimlerini ve videolarını içeren takas edilemez tokenlar (NFT‘ler) yayınladı.

Yoon, Pazartesi günü Güney Kore NFT pazar yeri CCCV‘de her biri 50.000 Kore Wonu (40.78 ABD Doları) karşılığında satışa başlayan Aergo blok zincirinde 4.000 civarında NFT bastı.

Muhafazakarlar tarafından toplamda 22.329 NFT yayınlanması planlanıyor.

Gallup Korea tarafından yapılan cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili son anket, Yoon’un %39 oy oranıyla yarışı önde götürdüğünü gösterirken, Demokrat Parti adayı Lee Jae-myung %38 ile onu çok yakından takip ediyor.

Yoon’un demokrat rakibi Lee, daha önce 20’li ve 30’lu yaşlardaki genç seçmenlere ulaşmak için geçen ay kampanya bağışçılarına kendi NFT’lerini airdrop olarak göndererek benzer bir strateji kullanmıştı.

Hem Yoon hem de Lee, 2017’den beri yürürlükte olan ICO‘larda yerel bir kısıtlamayı tersine çevirmek gibi kripto dostu politika vaatlerinde bulunuyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Çin Halk Bankası (PBoC)’dan Bir Yetkili CBDC’de Netlik İstiyor

Güney Koreli Cumhurbaşkanı Adayı Yoon Suk-yeol Kimdir?

Yoon Suk-yeol, 18 Aralık 1960 doğumlu, Güney Koreli bir avukat, politikacı ve 2019’dan 2021’e kadar Başkan Moon Jae-in yönetiminde G. Kore Başsavcısı olarak görev yapan eski bir savcıdır. G. Kore başsavcısı sıfatıyla Yoon, eski Cumhurbaşkanı Park Geun-hye’nin görevi kötüye kullanmaktan mahkum edilmesinde kilit rol oynamıştır.

Yoon Suk-yeol Seul’de doğdu, Seul Ulusal Üniversitesi’ni bitirdi. Yoon, 2022 Güney Kore cumhurbaşkanlığı seçimlerinde muhafazakar eğilimli ve mevcut ana muhalefet partisi olan muhafazakar Halkın Gücü Partisi’nin cumhurbaşkanı adayıdır.Bize destek olun

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap