Güney Kore polisi, Luna Vakfı’nın varlıklarını dondurmak için harekete geçti

Güney Kore polisi, Luna Vakfı’nın varlıklarını dondurmak için harekete geçti


Güney Kore polisi, zimmete para geçirme şüphesi sonrası Luna Vakfı’nın varlıklarını dondurmak için harekete geçti.

Yerel basına göre Seul Polis Teşkilatı, bazı borsalardan Luna Vakfı’nın para çekme işlemlerini engellemelerini talep etti. Haberde, borsaların bu talebi yerine getirmekle yükümlü olmadıkları, dolayısıyla talep doğrultusunda hareket edip etmeyecekleri bilinmiyor. Haberde ayrıca polisin, Luna Vakfı içerisinde zimmete geçirilmiş fonlar olduğuna dair ipuçlarına ulaştıktan sonra duruma müdahale etme kararı aldığı kaydediliyor.

Terra olayının yankıları, hem LUNA hem de UST fiyatında görülen büyük çöküşten haftalar sonra bile sürüyor. Özellikle Terra’nın kurucusu Do Kwon’un ülkesi Güney Kore’de sayıları on binleri bulan çok sayıda mağdur olduğu belirtiliyor. Yerel kaynaklar, ülkede yaklaşık 200 bin UST ve LUNA yatırımcısı bulunduğunu yazmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Güney Koreli borsalardan Litecoin uyarısı

Öte yandan devlet yetkilileri ve Upbit, Bithumb, Coinone, Korbit ve Gopax olmak üzere en büyük beş kripto para borsasının temsilcileri, Terra olayı hakkında toplanacak. Yetkililerin borsalardan üst düzey bir yatırımcı koruma politikasını hayata geçirmelerini isteyecekleri ifade ediliyor.

Geçen ay 120 dolara kadar yükselen LUNA, bugün itibari ile 0.00017 dolardan işlem görüyor. 1 dolar olması gereken UST ise 0.058 dolar seviyesinde.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
kripto haberlerikripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap