Güncel Piyasa Verileri ve On-Chain Metrikleri: Cardano (ADA) Güncel Teknik Görünüm!

Günlük İşlem Hacimleri ve TVL’deki Artış Devam Ediyor: Cardano’da (ADA) Güncel Teknik Görünüm!


Cardano blokzincirinin yerel kripto para birimi ADA, hafta içerisinde kaydettiği yükselişler ile birlikte piyasa değeri sıralamasında XRP’yi geride bıraktı.
Okuma Süresi: 2 Dakika

Cardano blokzincirinin yerel kripto para birimi ADA, hafta içerisinde kaydettiği yükseliş hareketleri ile birlikte 0,70 dolar seviyelerine yaklaştı ve piyasa değeri sıralamasında XRP’yi geride bırakarak altıncı en büyük kripto varlık oldu.

Güncel Piyasa Verileri ve On-Chain Metrikleri

Santiment, yakın tarihli bir paylaşımında portföyünde en az 100.000 ADA tutan adreslerin son 5-6 aylık bir zaman diliminin ardından ADA birikimlerine yeniden hız kazandırdığını belirtti. Santiment verilerine göre portföyünde oldukça yüksek miktarlarda ADA tutan adresler, ADA’nın 0,40 dolar seviyelerine gerilemesinin ardından yeniden önemli miktarlarda ADA satın aldı. Ayrıca DefiLlama verilerine göre ise Cardano blokzincirinde kilitli varlıkların toplam değerinde (TVL: Total Value Locked) son bir haftalık zaman diliminde %10’a yakın bir artış kaydedildi.

kripto haberleri

Öte yandan Cardano blokzincirinin yerel kripto para birimi olan ADA, hafta içerisinde kaydettiği yükseliş hareketleri ile birlikte 0,70 dolar seviyelerine yaklaştı ve piyasa değeri sıralamasında XRP’yi geride bırakarak altıncı en büyük kripto varlık oldu. Ancak ADA, Bitcoin’in yeniden düşüşe geçmesi ile birlikte kaydettiği değer kayıplarının ardından 0,60 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum

kripto haberleri

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde kaydettiği %1’e yakın düşük oranlı değer kaybı ile birlikte 31.500 dolar seviyelerine geriledi. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, Bitcoin’deki düşüşün etkisiyle düşük oranlı değer kayıpları kaydetti. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer kayıplarının ardından 1.930 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri ise 1,36 trilyon dolara geriledi. Ayrıca kripto para piyasasındaki volatilite de son günlerde önemli ölçüde artış gösterdi. Coinglass verilerine göre kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama 400 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.kripto haberleri

Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap