Geliştirici Nvidia’nın GPU Madencilik Sınırlayıcısının Kaldırılabileceğini Söyledi ! GERÇEK Mİ?

CelsiusCow Haber Sitesi, Celsius CeFi-DeFi Platformu İçin 2022 Kaynağı Olarak Başladı
Geliştirici, ‘LHR Unlocker’ yazılım aracını bu hafta arasında piyasaya sürmeyi planlıyor. Ancak öteki kripto para madencileri, programın reel olamayacak kadar iyi olabileceğini söylüyor.
Gizemli bir geliştirici, Nvidia’nın RTX 3000 grafik kartlarındaki kripto para madenciliği sınırlamasını kaldırmak için bir program oluşturduğunu iddia ediyor. Ancak ötekiler bunun bir aldatmaca olabileceği mevzusunda uyarıyor.

Geçen hafta, “Sergey” adlı Polonya merkezli bir geliştirici, Nvidia’nın Lite Hash Rate sınırlayıcısını kaldırmayı vaat eden bir vasıta tanıttı. “Birkaç aylık çalışmanın peşinden sonuçları yayınlamaya başlıyorum. LHR v2 sonunda yenildi!” Sergey, Telegram kanalında övündü .

Nvidia , LHR sınırlayıcısını ilk olarak madencileri yetersiz kalan oyun grafik kartlarını satın almaktan caydırmak için bir yıl ilkin yarattı . LHR sınırlayıcının, GPU’lardaki Ethereum madencilik yeteneklerini %50’ye kadar sınırlaması gerekiyor. Ancak o zamandan beri madencilik toplumu, sınırlayıcıyı kısmen atlamanın ve madencilik oranını %70’e çıkarmanın yollarını buldu.

Sergey şimdi madencilik oranını nerede ise %100’e çıkarabileceğini iddia ediyor. Kanıt olarak, programının birkaç RTX 3000 grafik kartında Ethereum madenciliğinin kilidini açtığını söyleyen ekran görüntüleri yayınladı.
Ayrıca Sergey, LHR Unlocker isminde programı bir GitHub sayfası vasıtasıyla Cumartesi günü her insana aleni beta olarak ücretsiz olarak yayınlamayı planlıyor .
Bununla beraber, kripto para madenciliği topluluğundaki birçok şahıs , programın doğası gereği kötü niyetli olabileceğinden şüpheleniyor . Bir korku işareti, Sergey için Telegram kanalının ve GitHub sayfasının yalnızca dört gün ilkin LHR Unlocker aracını tanıtmaya başladığında ortaya çıkmasıdır.

Sergey ek olarak yazılım aracını YouTube’da tanıttı . Ancak bunu, videoyu bahsetmek için bilgisayar tarafından oluşturulan bir ses kullanarak yaptı. Diğer sıkıntı ise, meçhul bir geliştiriciden program indirip çalıştırmanın bir güvenlik riski oluşturmasıdır; aynı program, bir bilgisayarı ele geçirebilecek kötü amaçlı yazılım olabilir.

Sergey’in LHR Unlocker’ı, Nvidia GPU’lar için BIOS ve diğer grafik şoför dosyalarını değiştirerek lafda çalışıyor . GitHub sayfasında “Onlar (değiştirilen sürücü dosyaları), program yüklendiğinde Windows’ta otomatikman indirilir ve kurulur” diye yazdı. “Büyüklüğü nedeniyle şoför dosyasını hususi bir sunucuya yerleştirdim.”

Dolandırıcılık suçlamalarına yanıt olarak Sergey, GitHub’da şunları yayınladı: “Ücretsiz olarak sağlıyorum, bu programın kullanımı kullanıcının kararıdır. Burada bir ALDATMACA fırsatı görmüyorum. İşinize yaramadığına karar verirseniz, kullanmanıza gerek kalmamıştır.” Telegram kanalında Sergey, yeni profesyonel fırsatlar açacağını umarak bilgisayar becerilerini imlemek için yazılımı parasız oluşturmaya karar verdiğini söylemiş oldu. (Ayrıca kripto para biriminde bağış istemeye başladı.)

Yine de, kullanıcıların incelenene kadar aracı indirmekten kaçınmasını öneririz. Yine de gerçekse, yazılım aracı, kripto para madencilerinin LHR Nvidia RTX 3000 kartları satın almak için daha fazla sebebi olacağı anlamına geliyor, ancak çoğu aslına bakarsanız bunu yapıyor.

Sorumluluk Reddi: Burada ifade edilen görüş yatırım tavsiyesi değildir – sadece bilgilendirme amaçlıdır. https://www.coinsondakika.com/ ‘in görüşünü yansıtmak zorunda değildir. Her yatırım ve tüm ticaret risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapmalısınız.Gönderi Görünümleri:
65Bu haberi faydalı buldunuz mu?

Yorum Yap